Ülo Toomsalu • 9. november 2001 kell 8:41

Rahvapartei kaalub Leivi Sheri tagandamist

Eestimaa Ühendatud Rahvapartei (EÜRP) arutab täna abilinnapea Leivi Sheri tagandamist, abilinnapea ise keeldub oma eksimusi tunnistamast, kirjutab Postimees.

Kolmapäeval ootamatult Soome tööreisile sõitnud Leivi Sher kinnitas eile Postimehele antud telefoniusutluses, et ei kavatse abilinnapea kohalt lahkuda. ?Seda ei otsusta mina, vaid minu erakond ja minu teada tuleb see küsimus lähipäevil arutlusele,? lausus ta.

<pilt#TonisPalts.jpg#Linnapea Tõnis Palts pälvis abilinnapea Leivi Sherilt kriitikat. <br#160#200#0>

Sher ei olnus nõus ka linnapea Tõnis Paltsi otsusega vallandada Tallinna turvalisus-ja integratsiooniameti juhataja Galina Pantshenko.

?Ma pole allkirjastatud akti näinud sest, sest seda pole linnavalitsuse liikmetele jagatud,? ütles abilinnapea. ?See dokument, mida mina näinud olen, ei kannata mitte mingisugust juriidilist analüüsi, sest on koostatud loogikareeglite vastaselt ja ebaobjektiivselt.?

Samuti Soomes viibiv Tallinna volikogu esimees Rein Voog avaldas lootust, et Sheri jätkamine või tagandamine tuleb arutluselt koalitsiooninõukogu tänasel koosolekul.

?Aga linnavalitsuse liikme väljavahetamine on siiski tema saatnud erakonna siseasi ja teistel partneritel on siin väga raske sekkuda,? nentis Voog.

Sher ütles, et abilinnapea kohalt tagasikutsumise korral ei kavatse ta otsust vaidlustada.

Postimehele teadaolevalt on EÜRP valmis Sheri tagasi kutsuma juhul, kui abilinnapea ei jõua ise erakonnakaaslasi ennetada, teavitades linnavalitsust ning avalikkust enda tagasiastumisest.

EÜRP esimees Viktor Andrejev tunnistas, et temalegi tuli abilinnapea Soome-sõit üllatusena. Erakonna esimehe sõnul on veel vara rääkida uutest abilinnapea kandidaatidest, kuigi sellele olevat mõeldud. Juhul kui erakond otsustab Sheri tagasi kutsuda, valitakse uus abilinnapea kolme kandidaadi hulgast, kelle nimesid Andrejev veel ei avalikustanud.

Hetkel kuum