Dagabi hulgilao töötajad istuvad Pärnus jõude

12. november 2001, 08:26

Hulgifirma Dagab omaniku AS Baltic Food Eesti likvideerimine on jätnud nädalaks tegevuseta ja teadmatusse 31 pärnulast, kes tulevad tööle niisama istuma, kirjutab Pärnu Postimees.

?Firma ei toimi, tööd ei ole ja koju jääda ka ei julge - äkki peetakse tööluusiks,? muretsesid nad.

Reedel istusid Dagabi Pärnu-töötajad Lao 5 ruumis seina äärde sätitud toolidel.

?Nii me siin istume, terve nädala juba,? märkis Edi Karjus. Ta ütles, et uued rentnikud tulevad esmaspäeval, siis ei ole enam istuda ka kusagil.

Raamatupidaja Epp Vaik mainis, et nad on kogu aeg küsinud, mis edasi saab, kaua peab ootama.

Selguse saamiseks on pöördutud ka kohaliku tööinspektsiooni poole, kes soovitas ikkagi tööle tulla.

?Meid on 31 töötajat, kes istuvad hommikul üheksast õhtul poole viieni, muidu äkki vallandatakse. Mõni on haiguslehel,? selgitas Vaik.

Müügijuht Aivo Kodasma, kellele töötajad vihjasid kui kohalikule ülemusele, ütles, et ta on samuti segaduses ega tea rohkem kui kaastöötajad. ?Inimesed on jäetud täiesti omapead,? tunnistas ta.

Kodasma ütlust mööda helistas ta firma likvideerijale Peeter Sepperile Tallinna, et tehku käskkiri ja inimesed võiksid vähemalt kodus olla. Töötajadki on Sepperile kirja saatnud.

?Teised laod Eestis on juba kinni,? nentis Kodasma.

Dagabi rendileping Pärnu Lao 5 majas lõpetati 6. novembril, esmaspäeval võtab majaomanik valdused tagasi. ?Istume siis terrassil lörtsi käes,? ütles Karjus.

Sepper selgitas, et olukorra on põhjustanud Dagabi rahapuudus hüvitiste maksmiseks. ?Pean praegu nõu tööinspektsiooniga, ilmselt järgmisel nädalal säärast istumist ei ole,? lubas Sepper reedel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing