?er: olen oma erakonnas pettunud

Inno Tähismaa 13. november 2001, 00:00

?Jah, olen küll,? vastas ?er küsimusele, kas ta on pettunud nii oma erakonnas kui linnavalitsuses. Tema erakond Eestimaa Ühendatud Rahvapartei (EÜRP), mida juhib Viktor Andrejev, soovitas reedel ?eril puhkenud skandaali tõttu amet maha panna. ?eri tegevust kahtlaseid rahaeraldusi teinud linnavalitsusüksuse juhina ründas teravalt linnapea Tõnis Palts.

?er ütles, et tema lahkumine on kahe nädala küsimus. Enne viib ta lõpule kolm alustatud projekti, mis puudutavad kuritegevust, AIDSi ja narkomaania levikut ning integratsiooni. ?Täidan erakonna soovi,? ütles ?er. Ta lisas, et ei hakka pärast linnapea kohalt tagasiastumist mitte midagi konkreetset tegema ja pärast vaatab, kus tööd saab. Tema kuupalk on ametnikuna 25 000 krooni.

Uus kandidaat Leivi ?eri asemele polnud eilseks veel selgunud. Vastavalt võimuliidu leppele peab kandidaadi leidma EÜRP.

Tallinna linnapea Tõnis Palts ütles ?eri lahkumist kommenteerides, et kõrge ametnik ei pea ainult seaduse rikkumise korral tagasi astuma. ?See on ka moraalne vastutus. ?er tajus oma vastutust tema kureeritavas ametis sisekontrolöri poolt kinnitamist leidnud ebakorrektsuste eest,? lisas ta.

?Minu kompromissitus raha raiskamise vastu võitlemisel ei võimalda minuga koos töötada inimestel, kes selliseid kulutusi teevad,? ütles Palts.

Ta tunnistas, et Tallinna turvalisus- ja integratsiooniameti kummalistele projektidele oli võimalik seepärast toetusi küsida, et rahataotlusi läbi vaatavad komisjonid olid komplekteeritud sageli valedel alustel ja seal ei järgitud kehtivaid reegleid. ?Loomulikult ootan, et avalikus sektoris suureneb ametniku arusaamine tema vastutusest ja see iseenesest parandab teenuse kvaliteeti,? ütles Palts.

Vaatamata hämarate rahaeralduste seotusele EÜRP teiste liikmetega ei plaani linnavalitsus võimuliidu leppest lahtiütlemist. ?Kui üks erakonna liige ennast täis teeb, ei tähenda see veel, et terve erakond oleks saatanast,? kommenteeris olukorda abilinnapea Liisa Pakosta. Tema sõnul on igas Eesti erakonnas ette tulnud häbiväärseid tegusid ja siis on erakonnad oma liikmete tegudele kas reageerinud või reageerimata jätnud. Esimesed, mis meelde tulevad, on koalitsioonist endastki: Priit Vilba astus tagasi, üks Isamaaliidu liige (Viktor Niitsoo) pissis purjuspäi avalikus kohas ja heideti erakonnast välja, ütles Pakosta.

Pakosta ütles, et poliitikud astuvad juhtivatelt kohtadelt tagasi ka siis, kui toimub mõni õnnetus, millel pole nende enda isikuga üldse mingit seost, kuid mida nad võib-olla oleksid saanud ette näha ja ära hoida.

?Peab tunnistama, et Tallinna linnas jagati rahasid umbkaudu ja ilma igasuguste kordadeta kuni eelmise aasta alguseni,? ütles Pakosta.

Tema sõnul on kavas ühtlustada praegune toimiv haridus- ja kultuurirahade jaotuste kord ülelinnaliseks, nii et see kehtiks ka linnaosadele. Sellega tegeleb linnakantselei.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing