Raivo Sormunen • 12. november 2001 kell 22:00

Hansapanga aktsia kerkis 147 kroonini

Tallinna börs näitas eile, et ei jõua välisturgudega ühte sammu käia. Kui möödunud nädalal paisunud Euroopa turud olid eile juba valdavalt miinuses, liikusid Tallinna börsil liideraktsiad kiiresti veel üles. Eriti oli hoos Hansapanga aktsia, mis kerkis 147 kroonini.

Terve päeva pidevalt üles rühkinud ja viimase pooleteise kuu aktiivseimat kauplemispäeva näinud Hansapanga aktsia tõusis päevaga 3,7 ning jõudis üle pika aja taas terrorieelse hinnatasemeni.

Võrdluseks võib tuua Skandinaavia suurimate pankade Swedbanka, Nordea ja SEBi aktsiad, mis näitasid möödunud nädalal vastavalt 5,2 6,6 ja 11,1 tõusu.

Maaklerite sõnul jõudis möödunud nädala välisturgude positiivsus kohalikule turule, muutes investorid aktiivsemaks ja rõõmsamaks. Arvestades seda, et Tallinna börs oli kuni möödunud nädala lõpuni päris pikka aega vaikne ning stabiilne, ei tasu sellise kiire tõusu üle eriti imestada. See näitab, et investoritel on raha kohalike aktsiate jaoks, jätkuks vaid julgust emotsionaalsetele turgudele vastu seista.

Eesti Telekomi aktsia sulgus eile 62 kroonil ehk 2,5 plussis. Londonis tõusis ettevõtte GDR peaaegu samapalju, jõudes 10,675 dollarini ehk aktsiasse ümberarvutatuna 62,36 kroonini. Keskmiselt paari protsendi jagu kukkunud Euroopa telekomisektoris oli kohaliku telekomisektori aktsia pea ainuke tõusja.

Kui välisturud ei suuda tänaseks oma langusest välja rabelda, mis on eilse USA lennukatastroofi tõttu ka mõnevõrra komplitseeritud, võivad suure tõenäosusega liikuda aktsiad täna Tallinna börsil juba alla.

Hetkel kuum