Ülo Toomsalu • 12. november 2001 kell 6:22

Venemaa tahab alustada Eestiga kõnelusi WTOsse astumiseks

Venemaa soovib alustada riikidevahelisi kahepoolseid läbirääkimisi WTOsse astumiseks. Sellise seisukoha edastas eile Eesti välisminister Toomas Hendrik Ilvesele Venemaa kaubandusministri asetäitja Maksim Medvedkov Dohas, kus toimub Maailma Kaubandusorganisatsiooni aastakoosolek, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Olin sunnitud härra Medvedkovile teatama, et me oleme valmis koheselt neid läbirääkimisi alustama, kuid enne peab Venemaa kehtestama ka Eesti suhtes kaubavahetuse enamsoodustusre?iimi,? ütles välisminister.

?Venemaa ja Eesti vahel ei ole korrektset kaubandusstatistikat, mis saab olema aluseks kahe riigi vahelistes kõnelustes, kui asi puudutab WTOd,? lisas ta.

Praegu liigub palju kaupu Eestist Venemaale läbi Soome või teiste riikide tütarettevõtete, mis ei kajastu Eesti ja Venemaa vahelises kaubandusstatistikas.

Toomas Hendrik Ilvese hinnangul aitab Venemaa soov läbirääkimisi alustada kaasa topelttollide kaotamisele, kuid kindlasti ei astu Venemaa seda sammu kergelt.

?Kaasa võib aidata ka praeguse Venemaa presidendi Vladimir Putini soov pöörata Venemaad lääne suunas ja WTOsse astumine oleks just üks nendest sammudest? ütles välisminister.

Hetkel kuum