Kanalisatsiooniga liitumise hind hirmutab tallinlasi

14. november 2001, 09:01

Tallinnas kanalisatsiooniga liituvaid tuhandeid majaomanikke ootab vähemalt 10 000kroonine väljaminek, kui linnavolikogu pole nõus liitumistasu enne 1995. aastat kasutusele võetud majade puhul täielikult korvama, kirjutab Postimees.

Kehtiva korra järgi tuleb majaomanikul tasuda 80% kanalisatsiooniga liitumise tasust, kui ta otsustab liituda aasta jooksul pärast selle võimaluse andmist veefirma poolt. Homme arutab volikogu enne 1995. aastat kasutuses olevate majade omanike liitumistasust vabastamist.

Eelnõu esitanud endise Nõmme linnosa vanema Vilja Savisaare hinnangul võib aga suurejooneliselt ette võetud Tallinna kanaliseerimine vinduma jääda, kui linn ei soostu liitumistasusid majaomanikele täielikult hüvitama.

Krundi ja maja suurusest, Tallinna Vee poolt määratud ruutmeetri hinnast piirkonnas ning linna poolt hüvitamisele mineva osa suurusest olenev liitumistasu küünib näiteks 1200ruutmeetrise krundi puhul 10 000 kroonini ning 2000ruutmeetrise krundi puhul 17 000 kroonini.

?Peale liitumistasu tuleb inimestel oma raha eest välja ehitada krundil torustik, see on aga väga kallis,? sõnas Savisaar. ?Paljud elanikud on öelnud, et boikoteerivad Tallinna Vett.?

Linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni kuuluv Vilja Savisaar märkis, et linn müüs ASi Tallinna Vesi maha just põhjendusega leida raha kanalisatsiooni ehitamiseks Tallinna kanaliseerimata piirkondades. Lisaks tahab linn tuleval aastal veelgi veefirma aktsiaid müüa ning saada nende eest üle 470 miljoni krooni.

Isamaaliitlasest abilinnapea Liisa Pakosta ütles, et ei pea liitumistasude täielikku hüvitamist õigeks. ?Eesmärgiks tuleks seada see, et kõigil on võimalik taskukohase hinna eest kanalisatsioon saada,? lausus ta. ?See, kui inimene peab selleks tasuma suhteliselt väikese protsendi, pole palju nõutud.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing