14. november 2001 kell 8:08

Börsiülevaade: Tallinna börsil fookuses Sideamet ja Eesti Telekom

Tallinna börs tõotab tugevate välisturgude kõrval täna viimaste päevadega kätte võidetud tasemeid säilitada. Fookuses on Eesti Telekomi aktsia, mis sai eile olulise võidu Sideameti üle, kes avastas, et EMT ei oma üldkasutataval sidumisteenuse turul olulist turujõudu.

Kuigi uudis omab aktsia jaoks positiivset mõju, on telekomiettevõtte aktsia viimaste päevade kasv olnud niivõrd kiire ja tugev, et suurt tõusu pole ette näha.

Kui aga Euroopa telekomisektor jätkab täna tugevalt, siis mõnevõrra võiks aktsia siiski ehk kosuda küll.

Esmaspäevase lennukatastroofi mõjud Tallinna börsile ei jõudnudki. Kuna tegemist polnud terroriaktiga, said ka välisturud kiiresti hirmust üle ning aitasid eriti aktsioonis oleva Euroopa tehnoloogiasektori kõrval viimase kolme ja poole kuu kõrgeima tasemeni Eesti Telekomi aktsia.

Väärtpaber sulgus 64,25 kroonil ehk 3,6% kõrgemal kui päev varem.

Eesti Telekomi aktsia tõusu oleks aidanud oluliselt põhjendada Sideameti otsus jätta Eesti Mobiiltelefon üldkasutataval sidumisteenuse turul olulise turujõuga ettevõtjaks kuulumata, kui see oleks jõudnud investoriteni enne börsipäeva lõppu.

Kuna aga Sideameti pressiteade jõudis meediasse vahetult pärast börsipäeva ei saanud see eile aktsiahinda toetada.

Lisaks Eesti Telekomile lõppes eilne päev aktiivselt ka teistele börsi liideraktsiatele.

Esmaspäeval 3,7%st tõusu näidanud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia osas olid eile väljas kasumivõtjad, tuues aktsia kõva kauplemise juures 146 kroonini ehk 0,7% viimasest sulgemishinnast.

Kerget paranemise tegi seevastu läbi Norma <GR#EE.NORMA> aktsia tõustes aktiivsel kauplemise tagajärjel 0,8%, tasemeni 50,20 krooni.

Hetkel kuum