Käsiraamat isikliku turvalisuse suurendamiseks

Tarmo Riisenberg 15. november 2001, 00:00

5000 eksemplarises tiraa?is ilmuvat kuritegude vältimise käsiraamatut saadetakse koolidele ja omavalitsustele, samuti levitatakse seda politsei poolt korraldavatel infopäevadel.

?Kuritegude vältimise käsiraamat? on üks osa üleriigilisest kuritegude ennetamsie arengustrateegiast, mille käigus toimub ennetustöö nii riigi, kohalike omavalitsuste kui ka elanikkonna tasandil.

Elanikonna tasandi ennetustöö seisnebki kuritegude ennetamist käsitlevate teadmiste levitamises, seda eesmärgiga tõsta iga üksikisiku teadlikkust ja osalemist oma turvalisuse tagamisel.

Järgnevalt valik nõuandeid enda turvalisuse suurendamiseks.

 • Hoia käekotti enda lähedal, koti küljepealne lukk seespool. Korteri? või majavõtmeid kanna taskus. Kui keegi haarab su kotist, lase see lahti , sest vastasel juhul võid ise viga saada. Enda ohutus on alati tähtsam kui vara säilimine.

 • Kui arvad, et keegi jälitab sind, mine üks või mitu korda üle tänava ja vaata, kas võõras järgneb sulle. Kui su kahtlused süvenevad, astu sisse mõnda kohvikusse, poodi või muusse rahvarohkesse ja valgustatud kohta.

 • Kui harrastad tervisejooksu või käid rattaga sõitmas, tee seda eri aegadel ja eri marsruute pidi. Vali hästivalgustatud asfaltteed. Parkides ja muudel ühiskondlikel aladel kasuta suuremaid teeradasid, kus oled teistele nähtav. Väldi võsastikke ja muid puudega varjatud kohti. Pea meeles, et kõrvaklappidest muusikat kuulates ei kuule sa mööduvaid sõidukeid ega lähenevaid inimesi.

 • Ära vali lühema teena valgustamata puiesteed, parki või tühermaad. Kõnni alati tee vasakus servas, siis ei saa auto sulle selja tagant märkamatult läheneda.

 • Kui auto sinu juures peatub ja sa tunnetad ohtu, hüüa valju häälega appi ja põgene nii kiiresti kui suudad. Sellega võidad väärtuslikke sekundeid ja autojuhil on üsna keeruline sind jälitada.

 • Ära hääleta! Ära mine juhuslikku autosse, mille juht sind sõitma kutsub.

 • Peida ära kallihinnalisena näivad ehted.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 12:05
  Otsi:

  Ava täpsem otsing