Volvo ja Renault? veokite elektroonika valmib Eestis

15. november 2001, 08:57

Kuigi eestlased jäid napilt ilma BMW tehasest, hakkab Eesti firma Stoneridge Grupp tootma Volvole ja Renault?le veokite ja busside elektroonilisi osi, kirjutab Postimees.

Volvo ja Renault valisid hiljuti oma veoautode ja busside elektroonilisi osi valmistama Eesti firma Stoneridge Electronicsi.
Stoneridge Grupp loodab tänu Eesti firma edule tuua tootmise kriitilisi etappe Eestisse üle ka ettevõtte sõsarfirmadest Rootsis ja ?otimaal.

Firma tegevdirektori Sten Mogardi sõnul näitab suurte autotootjatega lepingu saavutamine, et firma on kvaliteediga klientide usalduse võitnud ning Eesti on äriks edukas koht.

?Rootslased on Eesti allhangetega väga rahul ja Saksa firmad on üha enam siinsetest tootmisvõimalustest huvitatud.?

Stoneridge Electronics, endine Berifors Eesti AS sai lepingutega ainuõiguse toota Volvo veoautodele ja bussidele juhtarvuteid ning Renault? veokitele tahhograafe. Lepingu hind Renault?ga on aastas 140 miljonit, Volvoga 124 miljonit krooni.

Mullusega võrreldes on firma käive tänavu kasvanud 70 protsenti, ulatudes 120 miljoni kroonini. Tuleval aastal peaks firma käive suurtellimuste toel kerkim 350 miljoni kroonini. Töötajate arv firmas on viimase nelja kuu jooksul suurenenud 60-lt 138-le.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing