Eesti Telekomil 11. tõusupäev

Raivo Sormunen 16. november 2001, 00:00

Viimase nädala jooksul toimunud rabelemine Tallinna Väärtpaberibörsil näitas eile jahtumise märke. Tugev kauplemine jätkus veel vaid Eesti Telekomi aktsiaga, mis tõusis juba üheteistkümnendat järjestikust päeva ning lõpetas 66,75 kroonil.

Londonis tõusis Eesti Telekomi GDR eile 0,4, tasemeni 11,475 dollarit, mis võrdub 67,80kroonise aktsiahinnaga.

Kuigi viimase viie päeva jooksul tervelt 388 korda kauplemist leidnud Eesti Telekomi aktsia tõusis eile vaid 0,4, tähendas see aktsia jaoks siiski pika tõusurea jätkumist.

Täpselt sama pika aja on järjest tõusnud ka Äripäeva indeks, mis sulgus eile 430,65 punktil ehk viimase kahe ja poole kuu kõrgeimal tasemel.

Novembris on Eesti Telekomi aktsia jõudnud kosuda 21,4 ja selle ajaga tõstnud oma turuväärtust 1,6 mld krooni võrra, mis on võrdne ettevõtte ligi kahe aasta kasumiga.

Kuigi välisturgudelt meieni pidevalt jõudvad ettevõtete kvartalitulemused on kehvapoolsed, loodavad investorid, et aktsiaturg ennetab üha lähemale jõudvat pöördepunkti majanduses ning jätkab tõusu.

Eile paranesid hinnad oluliselt ka Lääne-Euroopa telekomisektoris. Nagu ülalpool olevalt graafikult näha, pole kohaliku telekomiettevõtte tugev tõus telekomisektoris kuigi erakordne.

Esmaspäeval 147 krooni taset puudutanud ja kahel järgneval päeval stabiliseerumist näidanud Hansapanga aktsia oli eile kerge müügisurve all, odavnedes päevaga 0,7 ning sulgudes 145 krooni tasemel.

Eks näis, kas aktsia jaoks viimase 2 aasta jooksul tugevaks vastupanutasemeks olnud 145 krooni täidab seekord ka toetustaseme rolli või ei.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing