Koalitsiooni tüliküsimused tekitavad hulga komisjone

ÄP Online 16. november 2001, 00:00

Töörühma ees on 13 arutlusteemat ja edasist tegevust:

1. Elektroonilise isikutunnistuse vabatahtlikkus või kohustuslikkus ? peaminister kutsub kokku ekspertidest ja poliitikutest koosneva komisjoni.

2. Kommunistliku re?iimi kuritegusid hukka mõistev avaldus ? muuta avalduse teksti, taotleda sellele konsensust kõigi riigikogus esindatud erakondade hulgas, võtta avaldus vastu hiljemalt 14. juuniks 2002.

3. Hasartmängumaksu tõus ja maksulaekumiste kulutamine ? sotsiaalministri, kultuuriministri ja rahandusministri kokkulepe.

4. Regionaalpoliitika nõukogu ? tõstetakse regionaalarengu juhtimise taset ja moodustatakse nõukogu.

5. Ministeeriumide ühendamine ? jaanuariks 2002 valmistatakse ette sisuline analüüs, milles arvestatakse ka eurointegratsiooni vajadusi. Seejärel otsustatakse, kas ministeeriumide ühendamine enne järgmisi parlamendivalimisi on otstarbekas.

6. 2002. aasta riigieelarve ? võimalikke eelarvemuudatusi, sealhulgas ka eelarve mahu kärpimine, hakkab arutama komisjon.

7. Valimisseaduste muutmine ? lähtutakse seisukohast, et valimisseadusi tuleks muuta konsensuse alusel, riigikogu põhiseaduskomisjoni juurde moodustatakse töögrupp, kes hakkab menetlema valimisseaduste muudatusettepanekuid;

8. Nn suveaja taastamine ? teemat käsitletakse tulevikus täiendavate argumentide ilmnemisel. Praegu on poolt- ja vastuargumente võrdses hulgas.

9. Maamaks, maa hindamine ? tekkinud probleemid lahendada valitsuse esitatavate eelnõude kaudu.

10. Energeetika ja elektri hinna temaatika ? leiti, et tegu on strateegilise probleemiga, kus tuleb välja töötada skeem riigi regulatiivse rolli tõhustamiseks.

11. Keeletsensus valimistel ? teema tuleb lahendada novembri lõpuks. Liia Hänni koos Mart Nutiga esitavad teema menetlemise stsenaariumi 5. novembriks.

12. Haldusterriotriaalne reform ? see jääb vabatahtlikuks. Reformiga seatud seadused tuleb riigikogus läbitöötamise ja muutmise järel vastu võtta. Vaja on välja töötada uus haldusterritoriaalse reformi strateegia ja taktika, lähtudes sellest, et 2002. aasta valimisteks ei jõua reformi ellu viia.

13. Töö- ja puhkeaja seaduse rakendamine - sotsiaalministeerium esitab rakendusakti projekti, mis võimaldab seaduse paidlikku rakendamist, silmas pidades hariduses, tervishoius ja teistel elualadel tekkinud pingeid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing