Ülo Toomsalu • 16. november 2001 kell 6:11

Torm lükkas liinibussi Viljandimaal kraavi

Eile Eestit tabanud tugev tuul ja sadu põhjustasid hulga liiklusõnnetusi ning teiste seas sõitis kraavi ka üks Viljandi ATP liinibuss, kirjutab Sakala.

?Tuul lihtsalt pressis meid teelt välja,? ütles veerand tundi pärast õnnetust bussijuht Aare Napritson. ?Nüüd tuleb vaadata, kuidas buss kraavist välja saada.»

Tallinnast Viljandisse sõitnud buss läks kraavi umbes kell kaks pärastlõunal veidi peale Mudistet. Samas kohas oli tuul lükanud pikali ka kümmekond telefoniposti koos liinidega.

?Seda, kui tee pealt ära minema hakkas, ei saanud arugi,? rääkis bussis olnud 19aastane Elmo Riig. ?Vaatasin, et teeäärsed puud lähevad kaugemale, ja siis vajusimegi pehmelt vastassuunavööndis kraavi.? Riigi sõnul jäid umbes 15 bussis viibinud inimest õnnetuse ajal ja selle järel rahulikuks.

Viljandi ATP peadirektori Ady Anijärve ütlemist mööda saadeti sõitjatele vastu reservbuss, mis nad Viljandisse toimetas. ?Naljaga pooleks võib öelda, et enne kevadet bussi kätte ei saa, sest nii raske masina väljatõmbamiseks pole tehnikat,? kurtis Anijärv. Ta avaldas lootust, et leiab siiski mõnest maakonna põllumajandusettevõttest vajaliku võimsusega traktori.

18 tonni kaaluva bussi teele saamise teeb raskemaks ka selle asend, sest väljatõmbamisel võib viltu olev buss külili vajuda.

Hetkel kuum