Peeter Stamberg • 18. november 2001 kell 22:00

Nädal lõppes turgude nõrga langusega

Ameerika aktsiaturud lõpetasid reedese kauplemispäeva nõrgalt miinuses. Dow Jonesi tööstuslik keskmine langes reedel 0,05 protsendi võrra 9866,99 punktile, S&P 500 500 indeks kukkus 0,31 protsendi võrra 1138,96 punktile ja Nasdaq indeksi väärtus vähenes 0,10 protsendi võrra 1898,58 punktile.

Turgude nõrga languse põhjustas arvutitootja Dell majandustulemuste avaldamine. Tulemused olid küll oodatust paremad, kuid tootjatevaheline hinnasõda ja jätkuvalt nõrk nõudlus arvutite järele ei anna tulevikuks head väljavaadet. Delli aktsia langes reedel 3,94 protsendi võrra 26,6 dollarile.

Turgudele tuli positiivseid uudiseid Afganistani rindelt. Hea uudisena tuli teade selle kohta, et Taliban on hakanud taanduma oma peamisest kantsist Kandaharist. Lisaks levisid kuuldused, et õhurünnakutes Kabuli lähistel on surma saanud Osama bin Ladeni parem käsi, al-Qaeda liider Mohammed Atef. ?Selle mehe surnult leidmine oleks aktsiaturgudele ainult natukene positiivne. Esiteks on bin Laden ikkagi tabamata ja teiseks ainult nende inimeste kõrvaldamine ei tähenda, et terrorismile on igaveseks ajaks lõpp tehtud,? ütles investeerimispanga Salomon Smith Barney aktsiaturgude juht Robert Basel.

Reede oli taas hea päev lennufirmade aktsiatele. Nafta hinna jätkuv langus ja lennuliikluse turvalisuse tõstmine aitas US Airways Groupi aktsial tõusta üle 22, United Airlinesil üle 12, Continental Airelinesil üle 10 ja KLM Royal Dutch Airline?i aktsial üle 9 protsendi võrra.

Hetkel kuum