XXLi suuruselt neljas aktsionär: ma ei mäletagi seda investeeringut

Inno Tähismaa 19. november 2001, 14:27

ASi XXL suuruselt neljanda aktsionäri, kinnisvarafirma AS S.I. Investeeringud juht Priit Pihelpuu ütles, et ei mäletagi enam investeeringut XXLi aktsiatesse.

?Asi on tõesti juba ära unustatud,? kommenteeris Pihelpuu S.I. Investeeringute 4,5% osalust XXLis. Ta ütles, et aktsiad tuli tõenäoliselt üle mõne laenu tagatisena, ilmselt 1997. aastal ja turuhinnast tunduvalt odavamalt. Ta lisas, et vaatas ka tänast aktsia hinda ning XXLi seisu börsil ja ei oota enam häid uudiseid. Samas kinnitas ta, et pole kahju tehingust saanud.

S.I. Investeeringute 112 500 XXLi aktsia turuväärtus on täna 371 250 krooni. Veel aasta tagasi oleks sama koguse aktsiate väärtus olnud üle miljoni krooni.

XXLi suurimad osanikud peituvad Merita Panga kliendikonto taha (56% osalus). Suuruselt teine osanik, 14% osalusega AS 2R Investments on seotud endiste Cresco
investeerimispanga juhtide Andres Rätsepa ja Indrek Rahumaa ning XXLi juhi Arho Anttilaga. Neljas ettevõttega seotud isik on Toomas Leis, kes juhtis riigi lennufirmat Estonian Air, kui Cresco koos Taani Maerskiga selle erastas.

XXLi suuruselt kolmandat osanikku esindab Luxemburgi firma Clearstream Banking S.A. (10%). XXLi aktsiakapital on 25 mln krooni, 10 kroonise nominaaliga aktsia turhind on börsil 3,3 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing