Peeter Raidla • 19. november 2001 kell 22:00

Anders Tsahkna eitab oma ärilisi huve reformikavas

Kas kuuldused kavatsusest muuta diagnostikakeskus eraldiseisvaks üksuseks vastavad tõele?

Jah, vastavad küll. Me oleme seda arutanud. Eraldiseisev diagnostikakeskus hakkab teenindama kõiki oma asutajaid ? juba mainitud kahe keskhaigla kõrval veel ka Tallinna lastehaiglat.

Kuidas kommenteerite diagnostikakeskuse aktsiate pakkumist Soome erahaiglate ketile Mehilane?

Mehilane on tundnud huvi selle vastu, milline on Tallinna tervishoiusüsteemi edasine arenguplaan ja kas siia on võimalik investeerida. Aga see on vaid huvi, aktsiate müügist pole juttu olnud.

Kas olete pidanud läbirääkimisi ka Mart Opmanni kui PCA Eesti esindajaga?

Oleme temaga kohtunud. Ida- ja Lääne-Tallinna Keskhaigla moodustamisel investeerib Tallinna linn omanikuna vastavalt 30 ja 20 miljonit krooni. Ent sellest rahast ei jätku. Nüüd on valida, kas laenata tavapankadelt või investeerimispankadelt.

Jutud käivad sellest, et uue kompuutertomograafi ja magnetresonants-kompuutertomograafi maksumuseks võib kujuneda 30?40 miljonit krooni?

Kõik oleneb sellest, kui täiuslikku aparatuuri ostma hakatakse. Keskhaigla korraldas analoogse aparatuuri ostmiseks välja riigihanke ja hinnaks kujunes 55 miljonit krooni. Summa, mis võib uue aparatuuri ostmiseks kuluda, jääb 10 ja 100 miljoni krooni vahele.

Räägitakse sedagi, et uue aparatuuri toob Eestisse üks teiega seotud firmadest ? AS Meditar või siis OÜ Medistar ?, kes on seadmete ostmises koguni nii kindlad, et on saatnud kaks meest välismaale väljaõppele?

Ma ei ole enam nende firmade osanik ning need jutud pole muud kui spekulatsioonid. Meditsiinitehnika maastik on väga lai ning tuntud pakkujaid palju. Kellelt ja konkreetselt mida ostma hakatakse, on veel selgusetu. Kindlasti korraldatakse aparatuuri soetamiseks riigihange.

Kuidas kommenteerite väiteid, et nii Ida- kui ka Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe valimisel olite te seadnud tingimuseks nende nõustumise diagnostikakeskuse eraldumisega ning Tõnismäe ja Mäekalda polikliiniku erastamisega.

Oleme sellest küll rääkinud, kuid mingeid tingimusi pole mina seadnud.

Kes ikkagi on Lasnamäe tervisekeskuse praegune omanik? Väidetavalt olete teie uue omaniku taga?

Tean asjast nii palju, nagu olen lehest lugenud. Kirjutatud on, et uus omanik on OÜ Landgate, kelle taga olevat Magnum Medical.

Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Peeter Mardna on oma vastuseisu diagnostikakeskuse eraldumisele põhjendanud sellega, et uuringute ja ravi hinnad ei ole omavahel tasakaalus ning uuringute väljaviimine keskhaigla struktuurist annab haiglale finantshoobi.

Minule pole doktor Mardna küll oma vastuseisu väljendanud.

Meie kavatsuse juures ongi oluline see, et haigekassa muudaks teenuste hinnakirja. Oleme oma sellekohase taotluse haigekassale esitanud.

Hetkel kuum