Ülo Toomsalu • 19. november 2001 kell 6:26

Mainekujundaja sekkub Eurovisiooni korraldusse

Eesti mainekujundajad soovivad saada sõnaõigust tuleva aasta Eurovisiooni korraldamisel, sest näevad selles võimalust käivitada kümneid miljoneid kroone maksev projekt ?Eesti tuntuks?, kirjutab Postimees.

Paar nädalat tagasi sai Eesti Televisiooni (ETV) peadirektor Aare Urm riigi mainekujundusega tegelevalt Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt (EAS) lepinguprojekti, milles tehakse ettepanek moodustada koos Tallinna linnavalitsusega lauluvõistluse edukaks korraldamiseks kolmepoolne komisjon.

Urmi hinnangul on sisuliselt tegu sooviga sekkuda ühe telesaate korraldamisse, kuid sellega pole nõus ei Eurovisiooni Eesti-poolsed korraldajad ega saate kaubamärgi omanik Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU).

?Lauluvõistluse eesmärk on levilaulude esitamise propageerimine, see ei ole mingil juhul poliitilise propaganda koht,? nentis Urm.

Lepingu järgi seatakse kõigi Eurovisiooni puudutavate küsimuste lahendamiseks sisse 2/3 häälteenamuse nõue ning otsuste mittetäitmisel ootaks osapooli miljonitesse kroonidesse ulatuvad trahvid.

?Ma ei nimetaks seda koostööks, vaid meile pähe istumiseks ja üheks püüdluseks projekti üle võtta,? ütles Urm.

Postimehele teadaolevalt on EAS juba varem üritanud suunata ka kevadisel lõppkontserdil enam kui 100 miljoni inimeseni jõudvate Eestit tutvustavate videoklippide sisu, et see ühtiks projekti ?Eesti tuntuks? ideedega Eesti märgist.

Teade riiklike mainekujundajate soovist on jõudnud ka EBU kontrollrühma liikmeteni, kes on sellise koostööpakkumise üle hämmeldust avaldanud. Novembri alguses Tallinna külastanud Saksa telekanali NDR meelelahutustoimetuse juhi Jürgen Meier-Beeri väitel on esikohal lõppkontsert, mille stsenaariumi ja kujunduse, nagu ka kõige muu saates sisalduva üle otsustab ETV.

Ka Taani ja Rootsi maksid oma televisioonile lisaraha, kuid sellest hoolimata ei sekkunud nad saate sisusse,? mainis Meier-Beer.

Hetkel kuum