Elektrijaamade uuendamine seisab kindlustuse taga

20. november 2001, 08:14

Narva Elektrijaamade renoveerimist rahastavad välispangad nõuavad uut elektrijaamade kindlustuse poliisi. Seda sammu astuma sundis neid Ameerikas septembris toimunud terroriakt, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Uut poliisi valmistab ette rahvusvaheline kompanii Marsh,? ütles Narva Elektrijaamade erastaja NRG Eesti juht Hillar Lauri. ?Läbirääkimiste protsess on täielikult pooleli.?

Lauri sõnul on laenuandjad lisanud lepingu projekti ka täiendavaid tingimusi, millest ta täpsemalt rääkima ei soostunud.

Suurtehingu sõlmimine on raskendatud, kuna mõlemad pooled peavad tegema uusi järeleandmisi.

?Narva Elektrijaamadele antava laenu tagatiseks ei saa olla Eesti Põlevkivi varad,? kinnitas Lauri. ?Teatud etapil pärast 11. septembri sündmusi selline soov pankade konsortsiumil siiski oli.?

Narva Elektrijaamade laenu tagatiseks saab olla ainult reaalselt ettevõtte kasutuses olev vara, mis on rahavoog ettevõtte tegutsemisest ja on kaetud Eesti Energia ning elektrijaamade vahelise elektri ostu-müügilepinguga või maaga, millele on seatud hoonestusõigus, samuti muud varad, kinnitas Lauri.

Jõuliselt Eesti Põlevkivi varade pantimise vastu protestinud Mati Jostov võib kaotada põlevkivifirma juhatuse esimehe tooli.

?Mu leping kestab küll järgmise aasta septembrini,? märkis Jostov. ?Elu on aga näidanud, et omanikele vastuhakkajad ei meeldi. Ma pole nii naiivne, et välistan oma varem toimuva lahkumise.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing