Vilba ja Veskimägi toidavad spordiliite linnafirma rahaga

20. november 2001, 08:17

Linnafirma Tallinna Teede nõukogusse kuuluvad ärimehed Priit Vilba ja Enn Veskimägi lasid vahetult enne erastamist ettevõttel toetada 650 000 krooniga jalgratturite ja jäähoki liite, mille juhtkonda nad ise kuuluvad, kirjutab Eesti Päevaleht.

Lisaks peab täna erastamispakkumised saav Tallinna Teed sponsorsummade pealt maksma üle 200 000 krooni makse.

Ettevõtte aktsiate müüki korraldava komisjoni esimees Charlie Viikberg ütles, et on enneolematu, et mõned päevad enne müüki tekitatakse ettevõttele erakordset kulu. ?Minu hinnangul on nõukogu käitunud omanikke kahjustavalt, kui peaaegu miljon krooni taolisel hetkel välja antakse,? märkis Viikberg.

Küsimusele, kas erastamiskomisjon lähtus oma otsuse langetamisel ka faktist, et spordiliitudega seotud mehed kuuluvad firma nõukokku, ei soovinud Viikberg vastata.

Tallinna Teede nõukogu otsustas jalgratturite liitu ja jäähoki liitu toetada eelmisel neljapäeval. ASi Standard juhatuse esimees Enn Veskimägi kuulub jalgratturite liidu juhatusse ja linnavolinik Priit Vilba on jäähoki liidu juhatuse liige.

Reformierakonna liige Vilba jäi kommentaarides napisõnaliseks. ?Niisugust asja tehakse ka mujal,? lausus ta.

Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooni juhatuse liige ning Eesti Tööandjate Liitu kuuluv Enn Veskimägi ütles, et ei näe endaga seotud spordiliidu sponsoreerimises vastuolu.

Abilinnapea Valentin Strukov palus pöördumises Tallinna Teede juhatuse esimehe Tiit Padari poole enne linnapoolset aktsiate ostu-müügilepingu sõlmimist nimetatud sponsorsummasid mitte välja maksta.

?Uus omanikaktsionär peab valima nõukogu ja siis saab võtta seisukoha sponsorsummade väljamaksmise suhtes,? märkis Strukov. ?Sponsorsummade väljamaksmise aluseks saab olla nõukogu koosoleku protokoll, millel on kohalolnute ja protokollija allkirjad ning kirjas võimalikud eriarvamused.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing