Eesti maine kujundaja varjab oma palka seaduseauguga

21. november 2001, 08:20

Eesti maine kujundaja Evelin Int-Lambot teenib SL Õhtulehe andmeil 36 000 krooni kuus. Korruptsioonivastase seaduse lünk lubab tal aga riigilt saadavat palka täie õigusega varjata, kirjutab SL Õhtuleht.

?Väga kõrgelt üle pakutud! Võib-olla on selles suurusjärgus sihtasutuste direktorite palgaskaala. Minu palk polnud isegi Eesti Päevalehe ajal nii suur,? tõrjub Eesti mainekujundusjuht Evelin Int-Lambot SL Õhtulehe andmeid tema töötasu kohta.

?Küsimus kuupalga suuruse kohta puudutab minu ja tööandja vahelist kokkulepet. Ettevõtluse arendamise sihtasutuse sisekorraeeskirjades on soovituslik konfidentsiaalsusnõue, mida austades jätan siinkohal vastuse võlgu,? ei nõustu Lambot oma palka avalikustama.

Sihtasutuse juhataja Urmas Vahur lisab, et palgaseaduse järgi ei tohi ka tööandja ilma töötaja nõusolekuta tema palka ja lisatasusid avaldada.

1999. aastal jõustunud korruptsioonivastane seadus paneb küll ametiisikud avalikult tulu deklareerima, kuid riigi rahakotist tasu saavate sihtasutuste lihttöötajate palkade peale seadusehammas ei hakka. Tolle seaduse ja rahandusministri määruse ?Ametiisikute palgaandmete avalikustamise kord ja tingimused? järgi on riigi asutatud eraõigusliku sihtasutuse tegevjuhtide, juhatuse ja nõukogu liikmete palk avalik, kuid nende alluvate oma mitte.

?Meie arvates peaksid sihtasutuste ja avalik-õiguslike institutsioonide töötajate palgad olema sama avalikud kui riigi-asutuste töötajate palgad. Eriti sellistel juhtudel, kui need asutused opereerivad riigi rahaga,? lausub rahandusministeeriumi kantsler Aare Järvan.

?Kahjuks jõudsime mullu palgaandmeid avalikustades astuda vaid ühe sammu korraga ning seaduse järgi ei pea sihtasutused oma töötajate palku praegu veel avaldama. Nende andmete avalikustamiseks on tarvis teha mitu suuremat seadusemuudatust ning me tahame need peagi ette valmistada,? kinnitab Järvan.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing