Töösturid tegid Rootsis eelluuret

21. november 2001, 08:16

Eesti võimalus Rootsi autotööstusest ulatuslik tellimus saada võis selguda eile, kui Göteborgis toimus Volvole, Scaniale ja Saabile tarnivate ettevõtete nõupidamine, kutsutud oli ka Eesti esindaja, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Tegemist on Eesti eelluurega, et selgitada meie võimalusi allhanget endale saada,? ütles Ekspordiagentuuri direktor Lea Kroonmann.

?Oleme erinevalt Läti ja Leedu kolleegidest olnud alati agressiivsemad ja härjal kohe sarvist haaranud, lisas ta.? Kroonmanni sõnul võis kohal olla kuni poolsada Rootsi ettevõtet, kes plaanivad tootmismahte riigist välja viia.

?Me oleme paika pannud agentuuri üldised eesmärgid järgmiseks aastaks ja täpsustamist vajavate numbritena on sinna sisse märgitud ka võimalikud tellimused Rootsi autotööstuselt,? kinnitas eile välisinvesteeringute agentuuri juht Andrus Viirg.

?Antud juhul saab küll investeeringute asemel rääkida pigem tööjõu kindlustamisest, kuna ära kasutatakse olemasolevat ettevõtjate baasi,? lisas Viirg.

Suurkohtumisel Rootsi autotöösturitega viibis Eesti välisinvesteeringute agentuuri projektijuht Stefan Andersson, kellelt ei õnnestunud eilse päeva jooksul kommentaari saada.

Viirgi sõnul korraldas eelkohtumise Skandinaavia Autotööstuse Tarnijate Assotsiatsioon, samas olid Eesti kõrval kohal saatkondade majandusnõunike tasemel ka teiste Balti riikide esindajad.

Lisaks on Eestile allhanke püüdmisel konkurendiks kerkinud Poola, kellel on Viirgi sõnul just masstootmises suured eelised.

Rootsi ekspordinõukogu kaubandusnõunik Carl-Henrik Andersson pidas Eesti võimalusi siiski kõige suuremateks. ?Eesti ja Rootsi vahel on juba olemas suurepärane koostöö, samuti leiab Eestist hea hinna ja kvaliteedi suhte,? põhjendas ta. ?Mis kõige tähtsam, Eestil on olemas piisavad kogemused.?

Novembri lõpus saabub rootslaste sama delegatsioon Eestisse ning kohtub siinsete allhankest huvitatud ettevõtetega. Tellimusi võivad saada erinevate valdkondade ettevõtted.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing