Nokia kaitseb end kolme uue telefoniga

Tarmo Riisenberg 22. november 2001, 00:00

Põnevaim telefon järgmisel aastal turule jõudvast kolmikust on ehk kahesageduslik (900/1800) Nokia 7650, mis oma erinevatelt võimalustel on võrreldav mobiiltelefonidemaailma ?veitsi armeenoaga. Põhjusi selliseks võrdluseks on mitu: lisaks juba tavapäraseks muutunud sidelahendustele (WAP, GPRS, Bluetooth) pakub uus telefon esmakordselt maailmas multimeediasõnumite saatmise ning digifotode tegemise ja saatmise võimalust, seda tänu sisseehitatud digitaalkaamerale. Uut tüüpi operatsioonisüsteem Symbian OS võimaldab telefoni ka oma soovi kohaselt ka muuta, kasutades selleks erinevate firmade poolt pakutavat tarkvara. Sarnaselt viimasel ajal turule tulnud telefonidega on Nokia 7650l ka värviline ekraan.

Tähelepanuväärsemaks uuenduseks uue telefoni puhul ongi Multimedia Messaging Service, mis lubab tavapärastele tekstisõnumitele lisada ka fotosid ja helisid. Nokia hinnangul on multimeediasõnumite saatmise võimalus samalaadne edasiminek mobiilinduses kui oli omal ajal raadio asendumine televisiooniga. Ettevõte loodab, et 2002. aasta lõpuks on multimeediasõnumite saatmise võimalus pooltel nende poolt toodetavatel telefonidel, 2003. aastal aga kõigil Nokia uutel mobiiltelefonidel.

Nokia 7650 peaks müüki jõudma järgmise aasta teises kvartalis ning selle hinnaks kujuneb väidetavalt üle 500 euro ehk rohkem kui 8000 krooni. Täpne hind selgub siiski tõenäoliselt järgmisel aastal.

2002. aasta esimeses kvartalis peaks aga tarbijateni Euroopas, Aafrikas ja Aasias jõudma Nokia 5210, mis pressimaterjalide kohaselt on mõeldud seikluslikele noortele inimestele. Seetõttu on uus telefon tolmu-, löögi- ja pritsmetekindel, samuti kergelt puhastatav märja riidega.

Seikluslikele inimestele on mõeldud ka telefoni tehnilistes võimalustes, olemas on nii stopper, taimer kui ka termomeeter. Uudiseid ja elektronkirju saab lugeda tänu WAPile, vajalikke märkmeid võib teha kalendrisse ning vabadel hetkedel saab tegeleda aga viie mänguga.

Telefoni enda märkmikusse võib salvestada kuni 250 telefoninumbrit ja nime, kalendrisse märkida aga kuni 100 olulist sündmust. Tekstisõnumite pikkus on kuni 459 tähemärki, saata saab ka lihtsamaid piltsõnumeid. Olemas on ka kell, äratuskell ja arvuti.

Nokia 5210 rõõmustab ka neid, kes on tüdinenud üksluistest vibroalarmidest, 5210 pakub võimalust kasutada kasutaja valitud tavapärast helinatooni ka vibroalarmi puhul.

Uue telefoni hind on umbes umbes 5000 krooni.

Ärikasutajatele on suunatud aga uus 6000nda põlvkonna Nokia, seekord tähistuse Nokia 6510 all. Lisaks nimele on uuenenud ka telefoni enda võimalused: lisaks oma lähimale konkurendile Ericssonile on ka Nokia avastanud enda jaoks GPRSi võimalused ning pakub seda esmakordselt nüüd n-ö äriklassitelefonide juures

6510 telefoniraamatusse on võimalik salvestada kuni 500 nime ja numbrit, telefoni mälusse aga 150 tekstisõnumit ja 50 piltsõnumit. Kalendrisse võib aga sõltuvalt vabast mälu mahust jätta 100 kuni 500 meeldetuletust.

Telefonil on ka nö elektrooniline rahakott, mis sisaldab kasutaja krediitkaardi andmeid, tänus sellele saab telefoniga internetis liikudes lihtsalt tasuda näiteks teatripiletite või muude elektrooniliste teenuste eest.

Meelelahutuse eest hoolitsevad neli mängu ja raadio, mida saab kuulata läbi hands-freena toimivate kõrvaklappide.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing