Ülo Toomsalu • 21. november 2001 kell 6:29

Tehvandi maatüli tõi Raidali koduukse taha öise ähvardaja

Otepää vallavolikogu esimees Jaanus Raidal palus kaitsepolitseil selgitada, mis asjaoludel ilmus südaööl tema kodu ukse taha tundmatu isik, kes vihjas Tehvandi suusakeskuse maade ümber käivale vaidlusele, kirjutab Postimees.

Raidali sõnul koputas lühikeste juustega jässakas mees tema Otepää maja uksele täpselt südaööl. Tundmatu tutvustas end kui kriminaali ja tagaotsitavat, kes varjab end Soomes.

?Külaskäik? toimus oktoobri lõpus, pärast seda teatas Raidal juhtunust kaitsepolitseile.

?Lasin mehe sisse, vestlus käis elutoas,? rääkis Raidal. Mees keeldus end tutvustamast, Raidal omakorda ulatas talle vestluse lõpus oma visiitkaardi ja palus enne järgmist tulekut ette helistada.

Kaitsepolitsei komissar Henno Kuurmann ütles, et Raidali ähvardamist puudutav kriminaalasi pole kapo menetluses.

Varem on Raidal öelnud, et püüab olla lepitaja, kes Tehvandi maade pärast vaidlevate ärimeeste, valla ja suusaavalikkuse tüli vaigistaks.

Postimehele teadaolevalt vihjas tundmatu külaline Raidalile, et pole tulnud teda ähvardama, vaid selgeks tegema, et Tehvandi suusakeskuse maadele kavandatav hotelliprojekt on väärt mõte.

Hotelliprojekt, mille rahastajana on nimetatud supermodell Carmen Kassi, kavandab Tehvandi suusakeskuse maadele mittetulundusühing Tehvandi Tervisekeskus eesotsas juhataja Kuldar Aavikuga.

Hetkel kuum