Ülar Lauk • 22. november 2001 kell 10:31

Sankt-Peterburg ei ole enam ühepäevafirmade Meka

Sankt-Peterburgi sadama tollis jätkub totaalne kontroll. Paljud firmad eelistavad nüüd vormistada impordiveoseid Moskvas ja selle ümbruses, kirjutab Vedomosti.

Venemaa riiklik tollikomitee kõrvaldas ametist Loode tollivalitsuse ülema Vladimir ?amanovi, tolli julgeolekuülema Mihhail Prokofjevi ja Balti tolli ülema Aleksander Put?kovi. Ajutiseks tollivalitsuse ülemaks määrati Moskvast tulnud Nikolai Salnjak.

Sankt-Peterburgi tollist läheb nüüd läbi umbes 20% vähem kaupu. 10-15% kompaniidest, kes varem vedasid kaupa meritsi, teevad seda nüüd läbi Valgevene, 5% läbi Soome sadamate.

Sankt-Peterburgi tolli esindaja rääkis Vedomostile, et augustis-septembris töötles toll 6000 deklaratsiooni kuus, oktoobris polnud neid rohkem kui 4500.

Tolliäriga tegelevate firmade esindajad keeldusid kategooriliselt nimetamast kliente, kes pidid korrekteerima oma kaubavedu. Reeglina on need vähetuntud kompaniid, kes toovad sisse mõne partii kaupu ja seejärel lõpetavad eksisteerimise.Aga alles hiljaaegu oli Sankt-Peterburg taoliste kompaniide Mekaks. Siin tegeleti aktiivselt tolliäri jagamise ja ümberjagamisega, millega on seletatavad hiljutised palju kära tekitanud mõrvad.

<#Vedomosti=http://www.vedomosti.ru/stories/2001/11/22-55-03.html>

Hetkel kuum