Andres Kärssin • 22. november 2001 kell 22:00

Spari kett võib leida investori

Baltic Food Holdingu likvideerija Peeter Sepperi sõnul pole pandipidajast Hansapank andnud praegu luba pankrotimenetluse eripära tõttu hoolimata ostusoovidest luba müüa juba suletud Spari märgi alla opereeriva Baltic Food Eesti kaupluste vara. ?Korjame suletud kaupluste vara Tallinna kokku,? lisas ta.

Hansapanga kõrgendatud äririski juhtimise osakonna juhataja Heino Lemsalu sõnul töötab pank praegu koos teiste kreeditoridega ühise eesmärgi nimel. ?Üks investor on esitanud meile äriplaani Baltic Food Eesti ASi omanduses olevate kaupluste väärtuse säilitamiseks ning analüüsib praegu võimalusi ja otstarbekust ise ka sinna vajalik summa investeerida,? teatas ta.

Lemsalu ei kommenteerinud täpsemalt kõnealust äriplaani ning võimaliku investori tausta. Vahepeal levinud kuulduse kohaselt on Baltic Food Holdingu tüliga lahkunud tegevjuhtkond uue investori leidnud ning soovib ettevõtte jaekaubanduse poole tegevust uuesti üle võtta.

Peeter Sepperi sõnul tal Spari puudutavate võimalike investeeringute ja ülevõtmiste kohta informatsiooni pole.

Likvideerija ütles eile, et erinevalt Sparist pole Dagabi vastu pankrotiprotsessi algatatud, kuigi hoiatusi on saatnud mitmed ettevõtted. ?Loogiline jätk sellele oleks pankrotiavalduse sisseandmine nende poolt,? lausus ta. Kui Dagabi vastu siiski lähiajal pankrotiavaldust ei esitata, siis teeb Sepper seda ise.

Hetkel on Sepperi sõnul Dagabis välja kuulutatud kuuajaline tööseisak. ?Ladudega on rendilepingud lõpetatud, kokkuleppel pandipidajaga on laosisustust müüdud asjahuvilistele,? ütles ta. Sepper lausus lähemalt kommenteerimata, et üks Eesti äriühing huvitub mitme lao rentimisest ning võtab tööle suurema osa Dagabi töötajatest.

Pärnu Dagabi töötaja Edi Karjuse sõnul peaks uue rentniku puhul olema tegu Tartu firmaga, samas ei osanud ta konkreetset nime öelda. Dagabi ladude vastu ei kinnitanud oma huvi Tartu firmadest eile kommentaariks tabatud Tirsi Hulgi ega ka Aardla Hulgikaup.

Võlausaldajate nõuete koondamise tulemusel on pankrotiavaldust oodata ka Dagabi vastu, kinnitas Tallinna Piimatööstuse juht Neeme Jõgi. ?Selle nädala keskel möödus kümmepäeva hoiatuse tegemisest, juristidele on antud korraldus edasi tegutseda ? seega on kas juba antud või antakse kohe-kohe sisse pankrotiavaldus,? märkis ta.

Ühisaktsiooni tulemusel on Dagabi ja Spari vastaseid nõudeid kokku kogutud 35 miljoni krooni ringis, ütles Jõgi. Ta lisas, et Baltic Foodi tegevuse lõpetamise protsessis on probleemiks see, et ei arvestata kõigi kreeditoride huvidega. ?Julgen väita, et pankrotieelsel perioodil eelistatakse ühte kreeditori teisele,? viitas ta Hansapanga tegevusele võlgniku varade arestimisel, lisades samuti, et ettevõtte vara tuleks jagada võlausaldajate vahel proportsionaalselt.

Jõgi arvustas teravalt ka olukorda, kus kreeditorid pole saanud Baltic Foodis toimuvate viimaste protsesside kohta mingit infot.

Hetkel kuum