Arstid ja meditsiiniõed hauvad palgatõusu nimel streigiplaane

26. november 2001, 08:57

Arstid ja meditsiiniõed on valmis alustama streiki, kui haiglate liit ei soostu sõlmima nendega uut palgakokkulepet, kirjutab Postimees.

Eesti Arstide Liidu üldkogu otsustas nädalavahetusel, et ei välista streigi korraldamist, kui sel nädalal jätkuvad läbirääkimised haiglate liiduga arstidele 40kroonise miinimumtunnitasu kokkuleppe sõlmimiseks ummikusse jooksevad.

Arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa ütles, et streigi täpsest elluviimisest on veel vara rääkida ning mingit kava, kuidas seda teha, liidul seni pole.

?Ja ma loodan, et me ei pea ka selliseid plaane arutama hakkama,? lisas ta.

40kroonise tunnitasu ja 40tunnise töönädala puhul teeniks arst ligi 6700 krooni kuus.

Pärnu haigla peaarstina töötav haiglate liidu president Urmas Sule ütles, et lähtudes haiglate peamiseks rahaallikaks olevast haigekassa eelarvest ei näe ta võimalust arstide nõutavat palgalepet ellu viia. ?Ma ei pea seda realistlikuks, see tähendaks meeletut palgatõusu,? mainis ta.

?Kardan, et arstid saevad praegu oksa, millel nad istuvad,? ütles Põlva haigla kirurg Rein Randam, kes teenib tunnis 24 krooni. ?Kui riik ei leia palgatõusuks vahendeid, saavad haiglajuhid palka tõsta ainult töötajate koondamise arvel.?

Pensionieale lähenev Randam mainis, et just tema võib olla see, kes Põlva haiglast teiste hüvanguks võidakse koondada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing