Suurettevõtjate liit muutub ärimeeste klubiks

26. november 2001, 07:57

Eesti üks mõjukamaid organisatsioone - Suurettevõtjate Assotsiatsioon - on korduvalt kaalunud reformi võimalust, mille käigus kaoksid assotsiatsiooni liikmete hulgast ettevõtted, kirjutab Eesti Päevaleht.

Assotsiatsiooni tegevjuht Jaak Saarniit ütles, et organisatsioon vastab ka tulevikus praegusele kujule. Samas möönis ta, et tegevuse iseloom on kavas muuta klubilisemaks.

?Paljud ettevõtjad on täiesti uues rollis, aga näeksime selliseid mehi nagu näiteks Tarmo Sumberg või Tõnis Palts meelsasti ka tulevikus enda ridades,? nentis Saarniit.

?Juhatuses on räägitud, et assotsiatsioon võiks muutuda klubiliseks, kuid sellist otsust pole vastu võetud,? kinnitas Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooni juhatuse liige ning Silmetit esindav Tiit Vähi. ?Reformi või restruktureerimise käigus muutuks organisatsioon klubiliseks ehk liikmete hulgast kaoksid ettevõtted ning jääksid mõjukad majandusinimesed.?

?Reformist on räägitud, kuna assotsiatsioon loodi mitu head aastat tagasi ja võrreldes selle ajaga on paljude ärimeeste roll muutunud,? selgitas Vähi arutelude põhjusi. ?Tollel hetkel olid kõik konkreetse ettevõttega seotud ja need firmad vastasid assotsiatsiooni liikme staatust lubavatele kriteeriumidele.?

Lõuna-Eesti suurärimehe Neinar Seli hinnangul on väljapakutud võimalik väikereform ESSi asutaja Urmas Sõõrumaa idee. Sõõrumaa on ühtlasi ka assotsiatsiooni juhatuse eesotsas.

Praegu võivad assotsiatsiooni liikmeteks olla ettevõtted, kellel on vähemalt 200 miljoni krooni suurune realiseerimise netokäive aastas, üle 60 miljoni kroonine omakapital või üle tuhande töötaja. Samuti võivad liikmeteks olla ka füüsilised isikud, kellel on erilisi teeneid assotsiatsiooni ees või kes on andnud olulise panuse Eesti majandusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing