Börsiülevaade: Hansa 150, Telekom 70 kroonil

27. november 2001, 14:46

Välisturge viimased paar kuud tugevalt toetanud optimism lõi täna laiahaardelisele lõkkele ka Tallinna börsil, tõstes enam vähem kõikide suurte börsil noteeritud ettevõtete käivet kui ka aktsiate hindu. Enim kaubeldud Hansapanga ja Eesti Telekomi aktsiate hinnad tõusid vastavalt 150 ja 70 kroonini.

Baltimaade suurima pangandusgrupi aktsia 2,7%ne päevane tõus ja jõudmine poolesaja kroonise hinnatasemeni oli esmakordne pärast 31. augusti.

Kohalikud maaklerite sõnul on Hansapanga aktsial aidanud üles liikuda suhteliselt kergesti mõjutatav turg, kus veidigi suuremate ostukoguste juures tõusevad aktsiate noteeringud kiires tempos üles.

Peale seda oli Hansapanga aktsia möödunud nädala kiire kukkumine 146 krooni tasemelt 142 krooni tasemeni vastuolus teiste pangandussektori aktsiate liikumisega. Ehk püüab aktsia nüüd kaotatut tagasi teha.

Märkimisväärne on näiteks ka see, et panga suuromaniku Swedbanka aktsia on viimastel päevadel kerkinud esimest korda 120 Rootsi krooni vahetusse lähedusse, kus ta pole viibinud samuti peale augusti lõppu.

Esmaspäeval sideameti poolt mitmes punktis olulise turujõuga ettevõtjaks tunnistatud Eesti Telekomi tütarettevõtted ei laskunud valdusfirma aktsial pärast eilset 2,5% langust enam tuju rikkuda.

Eile Londonis 11,775 dollari (aktsiatesse ümberpanduna 69,66 krooni) peal sulgunud ja täna seal vapralt vastu pidanud Eesti Telekomi GDR ning turu ükskõikne hinnang sideameti tegevusele tõstis Eesti Telekomi aktsia täna Tallinnas 3,3% tasemeni 70 krooni.
See on aktsia jaoks kõrgeim sulgumistase pärast 16. juulit.

Üle pika aja näitas Londonis endast positiivseid märke ka Leedu Telekomi aktsia, olles täna pärastlõunaks läbinud 5,2% tõusu.

Lisaks kahele Tallinna börsi liideraktsiale oli tugev ka teine eshelon.
Norma kerkis 53,20, Harju Elekter 28,25 ning Viisnurga aktsia 44,50 kroonini.
Tugev oli ka Saku Õlletehase aktsia, kuid viimasena tehinguna registreeritud müügitehingu tõttu tegi aktsia läbi 0,4% languse 59,50 krooni tasemeni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing