Kreenholm nõuab Austria telekanalilt laimu eest hüvitist

27. november 2001, 09:22

Kreenholmi Valduse AS on kaevanud kohtusse Austria telekanali ORF 3SAT ning nõuab neilt 20 miljonit krooni valuraha selle eest, et telekanal süüdistas ettevõtet ümbrikupalkade maksmises, kirjutab Postimees.

<pilt#MeelisVirkebau.jpg#Kreenholmi peadirektor Meelis Virkebau#188#150#0> ?Pean seda sigaduseks. Mulle lõi nõrkus jalgadesse, kui ma sellest kuulsin,? ütles Kreenholmi peadirektor Meelis Virkebau. ?Ühele ettevõtjale, kes on pidevalt ausalt tegutsenud, ei saa olla hullemat süüdistust.?

Kreenholm on laimu pärast hagi Austria kohtusse juba esitanud. Oma huvide kaitsmiseks on Eesti ettevõte palganud Austriast ka advokaadi.

Kreenholmi Valduse Asi teatel said nad laimust aimu siis, kui firma üks Hamburgis elav töötaja nägi saatelõiku, kus räägiti Ida-Virumaa tööpuudusest, ning selle videolindile salvestas.

?Saatelõigus öeldi, et paljud siinsed ettevõtted, kaasa arvatud Kreenholm, maksavad ümbrikupalka,? rääkis Virkebau. Ta ütles, et Kreenholmis käinud Austria võttegrupile anti kogu informatsioon, mis neid huvitas.

?Nendega tegeles meie finantsjuht, kes rääkis uhkusega, kui huvitav koostöö on meil ametiühingutega,? sõnas ta. ?Asi on selles, et tellime üsna palju ehitustöid kohalikelt firmadelt ning ametiühingutel on üsna head infot nendest ehitusettevõtetest, kes maksavad ümbrikupalku, ning selliseid firmasid me töid teostama ei võta. Lõpuks keerati see kõik saates aga hoopis vastupidiseks.?

Kreenholmi Valduse Asi juhtkond on veendunud, et kohtus ei teki neil protsessi võitmisega mingeid probleeme. Virkebau ütles, et Kreenholmi palkade legaalset maksmist saab kontrollida selle järgi, kui palju on riigile makse makstud.

Satelliidikanali kaudu Kreenholmi kohta levinud negatiivne informatsioon võib Virkebau sõnul hakata mõjutama ettevõtte majandustulemusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing