Ofelia saab täna 10aastaseks

27. november 2001, 09:52

Eesti suuruselt teine alkoholitootja AS Ofelia tähistab täna oma 10. tegutsemisaastat.

Margiviinade turuliidri - Saaremaa Viina - kõrval on AS Ofelia ainuke alkoholitootja Eestis, kes toodab rummi ja ekspordib viskit. Selle aasta juulist omab Ofelia ka ainsana Eestis tootmisliini mis võimaldab villida veine ka naturaalkorgiga pudelitesse.

Alates 1991. aastast tegutsev AS Ofelia on tänaseks kasvatanud oma toodete arvu 13ni, nimekirja kuuluvad erinevad viinad, d?inn, liköörid, veinid, glögi, piiritusjooke, rumm jne.

AS Ofelia kõige kuulsam kaubamärk on Saaremaa Viin, mille tootmist alustati
1996. aastal. Saaremaa Viin hõlmab 47 % Eesti margiviinade turust. Sel aastal on Saaremaa Viina müük tõusnud eelmise aastaga võrreldes 13 protsenti.

Aasta lõpus on kaubamärgile oodata jõudsat müügitõusu, kuna turule tuleb spetsiaalse jõuluetiketiga toode. Saaremaa Viina müüakse väljaspool Eestit ka ekspordina laevade tax-free kaubanduses.

AS Ofelia müüs oktoobris 130 650 liitrit viina, alates juulist on AS Ofelia kange alkoholi müük kasvanud üle 2,4 korra. AS Ofelia on võtnud eesmärgiks säilitada oma kasvutempot.

AS Ofelia on Soome Primalco OY tütarettevõte, juhatuse esimees on soomlanna Outi Sivén. AS Ofelias on kokku 30 töötajat. AS Ofelia tegeleb ainult alkoholi tootmisega, ettevõtte tooteid turustab Havistra Eesti AS.

1996. aastast on omanikud pidevalt investeerinud ettevõtte arendamisse. Selle
kuu algul rekonstrueeriti laoruumid, mis vastab nüüd kõigile Euroopa Liidu
direktiividele, sh ettenähtud toiduseadlusnõuetele.

AS Ofelia sünnipäeva tähistatakse Tallinna Linnahalli jäähallis suure tantsu- ja uisutamispeoga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing