Saksa markade Eestisse smugeldamine sageneb

27. november 2001, 09:04

Üha tihedamini proovivad kurjategijad salaja Eestisse smugeldada sadu tuhandeid Saksa markasid, et need enne euroraha kasutuselevõttu kiiresti kroonide või luksuskauba vastu vahetada, kirjutab Postimees.

Ainuüksi viimase kuu aja sündmustest on Eesti tolliameti uurijatel tuua kaks sellise kahtlusega näidet, kus on naaberriikidest tahetud deklareerimata üle piiri toimetada suuri Saksa marga koguseid.

Kaalukaim neist pärineb 24. oktoobrist, mil Ikla piiripunktis tabati Lätis kodumaale naasnud eestlane Martin (34), kelle taskutest leiti 245 650 Saksa marka (ligi 2 mln Eesti krooni). Raha päritolu kohta polnud esitada mehel mitte ainsatki paberit.

Just nagu Romanil (29), kes 21. novembri öösel jäi Narva piirivalvuritele vahele 80 000 Saksa margaga (640 000 krooni), mille Narva elanik oli mässinud ümber oma keha.

Eesti Panga avaliku suhete nõuniku Janno Tootsi teatel on Euroopa turvaspetsialistid viidanud võimalusele, et seoses eurole üleminekuga 12 riigis üritatakse legaliseerida suuri sularahakoguseid, mida seni on hoitud peagi kaduvates valuutades.

?Näiteks on Euroopas täheldatud seda, et varasemast tunduvalt enam on inimesed praegu hakanud ostma luksusasju ? kalleid autosid, ehteid ja muid väärisesemeid,? lisas Toots.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing