Sinisukk võitis Kirjastuste TOPi

27. november 2001, 14:59

Möödunud aasta majandusnäitajate põhjal saavutas Kirjastuste TOP 30 esikoha AS Sinisukk, teiseks tuli Äripäeva Kirjastuse AS ning kolmandaks jäi AS Varrak.

Kirjastuse TOPi esikoha saavutanud Sinisuka kirjastuse raamatute müük on viimase kolme aastaga suurendada ligi kolm korda, kusjuures töötajate arv samal ajal pole tõusnud. Kui aastal 1998. anti välja 53 raamatut, siis 2000 aastal juba 136 raamatut, ütles Sinisuka juht Marika Edala.

ASi Sinisukk käive on aastaga suurenenud 1,5 korda ? 14,7 mln kroonini ? ning ühe miljoni krooni suurune kasum on kasvanud 4,9 mln kroonini.

Teise koha saavutanud Äripäeva Kirjastuse finantsdirektor Toomas Truuverk peab ettevõtte eduks uute ideede kiire ellurakendamist.

?2000 aasta Äripäevale oluliste muutuste aasta. Suuremate tegudena tõime turule Online uudised, alustasime seminaride korraldamisega ning kujundasime ümber toimetuse töö. Paljuski olid muutused ÄPKs 2000. aastal seotud infotehnoloogiaga- parim näide on meie internetikeskkonna korraldus.

Kolmanda koha saavutanud perekirjastuse Varrak juht Priit Maide sõnul on kümne aasta jooksul üha enam väärtustanud kõrget kvaliteeti. Kuna Eesti raamatu turg on piisavalt väike ja arvestades, seda, et turul on totaalne ületootmine, peab Varraku juht konkurentideks kõiki kirjastusi.

'Suurimaks konkurendiks peame aga Siinisukka, kuigi nemad rõhuvad mahule, meie aga kvaliteedile,' lisas Maide.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing