Soome Jouhki perekond investeeris Trigon Capitali 47 miljonit krooni

27. november 2001, 13:45

Soome ühele tuntumale Jouhki äriperekonnale kuuluv Thominvest Gruop investeeris investeerimispanka Trigon Capital 2,975 miljonit eurot ehk ligi 47 miljonit krooni ning sai sellega 21,26% Trigoni aktsiapaki omanikuks.

Trigon Capitali nõukogu esimees ja 69% ettevõtte aktsiate omanik Joakim Helenius lausus, et investeeritud raha kasutatakse Trigon Capitali tegevuse laiendamiseks lähiaastatel maailma ühe suurima majanduskasvu potentsiaaliga Kesk-ja Ida Euroopas.

Uued kontorid Prahas, Bratislavas, Belgradis ja Sofias loodetakse avada 2003.aasta alguses.

'Meil on väga hea meel Jouhki perekonna investeeringu üle,' lausus Helenius märkides, et äriperekonna põhjalik kogemus investeerimispanganduses ulatuslikud kontaktid Soome ja Skandinaavia äriringkondades tulevad Trigoni tegevusele kindlasti kasuks.

Ka loodab Trigon kaasata oma klientide hulka Kesk- Ja Ida- Euroopasse investeerimisest huvitatud Soome ja Rootsi jõukamaid investoreid.

Heleniuse sõnul loodab Thominvest Group Trigonisse paigutatud raha mitmekordselt tagasi teenida ning president Timo Jouhki kuulub ka Trigon Capitali nõukokku.

Trigon Capitali aktsiatest 3,05% kuulub ettevõtete nõustamise juhatajale Jason Grenfell-Gardnerile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing