Väärtpaberiinspektsioon tahab Pro Kapitali asjas jõuda avalduseni sel aastal

Inno Tähismaa 27. november 2001, 16:00

Pro Kapitali nn keelatud tehinguid uuriv väärtpaberiinspektsioon tahab jõuda veel sel aastal niikaugele, et saaks piisava hulga tõendite olemasolu korral esitada avalduse politseile.

Väärtpaberiinspektsiooni juht Kristjan-Erik Suurväli ütles, et usub, et tulemus tuleb veel sel aastal. Selleks võib olla politseile esitatav avaldus kriminaalasja algatamise kohta. Suurväli lubas, et kui avaldus välja tuleb, informeeritakse sellest ajakirjandust.

Suurväli ütles, et uurimine võtab aega, kuna tegemist on komplitseeritud asjaga. ?Pidevalt tuleb uusi fakte ja järelpärimisi,? ütles ta.

Suurväli ütles, et kuivõrd kolm inspektsiooni on ühinemas finantsinspektsiooniks, siis teevad asutused juba praegu koostööd ja ettevalmistused 1. jaanuarist alustava uue asutuse jaoks on tehtud.

Suurväli ütles, et Pro Kapitali asja uurimine võiks minna kiiremini kui inspektsioonil poleks pooleli teisi asju. Nii näiteks käib inspektsioon kohut nn püramiidskeeme pakkunud Austria firmaga Albag Konsultatsioonid, mis pakkus aasta aega tagasi müüa VIP-Investment Panga aktsiaid ja üle 50% tootlusega fonde. Inspektsioon on Albagi asjas võitnud senised vaidlused ja asi on riigikohtus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing