Atonen: miks peab usin Rõtov maksma rohkem kui laisk Atonen?

28. november 2001, 13:22

Maksud ei tohi piirata initsiatiivi ning maksusüsteem peab olema ühetaoline sõltumata sissetuleku tasemest, ütles reformierakonna aseesimees Meelis Atonen Eesti Eduka Arengu Foorumil.

'Kui kaks meest Rõtov ja Atonen lähevad koos näiteks Elcoteqi tööle. Atonen on laisk ja teeb 5 mobiiltelefoni päeva jooksul, Rõtov aga usin ning teeb palehigis 15, siis kus on see õiglus, et Rõtov peab riigile maksma rohkem maksu kui Atonen?' tõi Atonen näitliku kirjelduse mõõdukate plaanist kehtestada astmeline tulumaks.

Reformierakonna aseesimees Meelis Atonen möönis, et tuleval aastal maksukoormus võrreldesselle aastaga kasvab. Käivitub töötuskindlustuse maks, mis toob kaasa 0,6% maksukoormuse tõusu.

Reformierakond plaanib üksikisiku tulumaksu alandada 20%le 2004. aastast. Samas peavad nad oluliseks maksukeskkona stabiilsust.

'Madal maksukoormus omab Eesti arengule olulist positiivset mõju. Riigieelarve tulud ja kulud peavad olema tasakaalus ? maksukoormuse määrab ära riigi soovitud kulutuste tase. Riik peab kulutama võimalikult vähe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing