Sarnet kahtleb NRG investoriks kaasamise vajaduses

28. november 2001, 10:07

Kui pangad ei ole nõus Narva elektrijaamadele lisatagatisteta laenu andma, siis pole ka mõtet USA investori NRG Energy kaasamisel jõujaamade strateegiliseks investoriks, leiab intervjuus Postimehele Eesti Energia nõukogu liige ja Riigihangete Keskuse juht Väino Sarnet.

Antud erastamise põhiideeks oli projektfinantseerimine, ehk Narva Elektrijaamad peab oma majandustegevusega ise tagama võetud laenude tagasimaksmise. NRG pidi oma osalemisega tagama ettevõtte juhtimise ning laenuprojekti tehnilise usutavuse, rääkis Sarnet.

Kui nüüd leitakse, et projektipõhine finantseerimine ei tööta, siis tuleb Sarneti sõnul leida teine tee.

?Kui Narva Elektrijaamade rahastamine projektipõhiselt ei õnnestu, siis pole NRG kaasamisel tõesti enam mõtet,? ütles Sarnet. ?NRG kaasamise vajadus oligi seotud tehingu finantseerimise poolega.?

Sarneti sõnul ei peaks kaugemas perspektiivis Eesti Energia olema sõltuv Narva elektrijaamadest, et mitte lasta vertikaalsel monopolil kesta igavesti. Tulevikus tuleks Narva jõujaamad viia Eesti Energia valitsemise alt välja, mis annaks viimasele stiimuli osta energiat ka mujalt, märkis Sarnet.

?Arvan, et elektrijaamade erastamine koos kaevandustega tuleb NRG tehingu ebaõnnestumisel kaugemas perspektiivis ikkagi,? ütles Sarnet.

Kui tehing jääb katki põhjusel, et pangad ei anna laenu, siis ei pea Sarneti sõnul keegi kellelegi kompensatsiooni maksma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing