Tallinn kulutas tuhandeid kroone libedate teede eest hoiatamiseks

28. november 2001, 09:41

Tallinn kulutas ligi 175 000 krooni maksumaksjate raha voldiku trükkimiseks, mis teavitab linnaelanikke talvel tänavaile tekkivast jääst ning soovitab jalutajatel kasutada senisest lühemat sammupikkust, kirjutab Postimees.

Autojuhtidel soovitab 180 000-lises tiraa?is trükitud värviliste piltidega voldik ?Tallinn on talve tulekuks valmis. Kas ka sina?? kasutada talvekumme. Jalakäijatele teatab kolmeks kokku murtav buklett muu hulgas: ?Kaldpinnad, vihmaveetorude alused ja kanalisatsioonikaevude luugid on kõige ohtlikumad kohad. Sinna koguneb selline jää, mis luurab jalakäijat ka lume all.?

?Suhtuge tähelepanelikult teistesse liiklejatesse,? manitseb linna kommunaalameti tellimusel valminud trükis. ?Talv on ilus aeg. Valmistugem selleks korralikult ja tehkem koos kõik võimalik, et igaüks meist saaks talverõõme nautida ilma haigevoodisse sattumata.?

Tallinna kommunaalameti juhataja Ain Valdmanni sõnul pole voldikus põhimõtteliselt midagi uut, sest samalaadseid voldikuid lasi linn postkastidesse toimetamiseks valmistada ka näiteks eelmisel sügis-talvel ja kevadel. ?Kevadel kutsusime näiteks kõiki inimesi üles kevadliiva korjama,? mainis ta.

Valdmann ütles, et eeskuju voldikute tegemiseks on võetud Helsingist, kus linnakodanike teavitamise niisugusel viisil on üsna pikad traditsioonid.

?Loomulikult küsis ka soomlaste meedia alguses, et sõbrad, kas selle raha eest poleks midagi kasulikumat saanud teha,? lausus Valdmann. ?Helsingi kogemuse järgi aga tõuseb sellisest kommunikatsioonist rohkem tulu, kui maksavad näiteks kahepäevased lumekoristustööd.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing