Ülo Toomsalu • 28. november 2001 kell 6:44

Multifilm Lepatriinu jõulud jõudis Indoneesiasse

Kristliku maailma jõulude ajal kummarduvad miljonid Indoneesia, Malaisia ja Filipiinide lapsed telerite ette, et nautida kauget eksootikat - Janno Põldma ja Heiki Ernitsa joonisfilmi ?Lepatriinude jõulud?, kirjutab Postimees.

Eilseks oli neljapäeva õhtul Tallinnas esilinastuva animafilmi näitamise õiguse ostnud juba ette kümmekond riiki: lisaks Soomele, Taanile, Hollandile ja Euroopa itaaliakeelsetele maadele jõuab see teleekraanidele ka kauges Hongkongis, Indoneesias, Malaisias, Filipiinidel ja Singapuris.

?Küllap oleks tema levik veelgi laiem,? ütles re?issöör Janno Põldma. ?Paraku saime selle alles nüüd valmis, telekanalid ostavad oma jõuluprogrammi aga vähemalt pool aastat ette.?

Eesti kinolevis loob reedest Tallinna ja Tartu kinodes linastuv ?Lepatriinude jõulud? pretsedendi. Kunagi varem pole täispikk Eesti animafilm üle-eestilisse kinolevisse jõudnud.

Põldma ja Ernitsa eelmine film ?Lotte? teeb praegu maailmas tõelist tähelendu. See on juba jõudnud või jõudmas 21 riigi vaatajateni, kelle seast võin leida ka austraallasi ja mehhiklasi. Lisaks on ?Lotte? pooletunnine versioon jõudmas Euroopa saksakeelsete riikide videolevisse.

Hetkel kuum