Ülo Toomsalu • 28. november 2001 kell 6:23

Pärnu Vesi nõuab kohtu kaudu Eesti Energialt kahju heastamist

Pärnu Vesi otsustas jätkata kohtu kaudu Eesti Energialt 112 100 kroonise kahjutasu nõudmist Mõrra tänava heitveepuhasti läbipõlenud elektriseadmete eest, kirjutab Pärnu Postimees.

Möödunud aasta 1. novembril põlesid heitveepuhastis ülepinge tõttu läbi biopuhasti kompressorijaama sagedusmuunduri dioodid ja transistorid, asendus läks maksma 112 100 krooni. Poolteist kuud, kuni uued detailid USAst pärale jõudsid, töötas biopuhasti riski piiril, sest töökorda oli jäänud üks kompressor.

Pärnu Vesi andis kahjutasunõude kohtusse juba kevadel. 12. novembri eelistungil soovitas kohus osapooltel jõuda kohtuvälisele kokkuleppele.

Eesti Energia ja Pärnu Vee läbirääkimised ei andnud tulemusi. ?Otsustasime jätkata kohtuteed, et saada selgust, mille eest Eesti Energia üldse vastutab,? ütles Pärnu Vee direktor Jüri Rahu.

Rahu märkis, et tõenäoliselt tuleb kohtuskäimisel ekspertidena kaasata Tallinna tehnikaülikooli teadlasi, sest avarii üksikasjad on keerulised.

Eesti Energia jaotusvõrgu Pärnu ja Viljandi piirkonna elektrivõrgu juht Indrek Pappa ütles, et nad pakkusid Pärnu Veele kuni poole kahju heastamist, kuid firma ei nõustunud sellega.

Pappa rääkis, et kohtus nii firma kui elektrivõrgu riski suhtes selguse saamine on positiivne neilegi. ?Analoogseid seadmeid on Eestis paarsada ning neid tuleb järjest juurde.?

Siiani on Eesti Energia pidanud keeruliste elektrooniliste seadmete kaitsmist voolu kõikumiste eest kliendi mureks.

Hetkel kuum