Fed: Ühendriikide majandus on endiselt nõrk

29. november 2001, 16:05

Ühendriikide keskpanga (Fed) hinnangul oli riigi majanduse olukord oktoobris ja novembri alguses jätkuvalt nõrk, vahendab finantsportaal CNNmoney keskpanga eile avaldatud ülevaadet ehk nn beeži raamatut.

Oma kaante värvi järgi nime saanud ülevaates on kogutud Fedi riigis asuvate 12 ringkonna majandusaktiivsuse raportid.

'Föderaalreservi ringkonnaraportid näitavad, et majandusaktiivsus tervikuna oli oktoobris ja novembri esimesel poolel jätkuvalt madal,' kirjutatakse ülevaates.

Maailma suurimat majandust kisuvad allapoole tööstuse tagasiminek ning halvenev olukord tööturul.
Majanduse olukorda parandasid aga autode müük, nn discounterid ning stabiilne kinnisvaraturg.

'Nagu oligi oodata, näitas beež raamat majanduse olukorda süngetes toonides, kuid lisaks ilmnes, et mõnedel sektoritel ei lähe sugugi halvasti,' lausus High Frequency Economics Ltd peaanalüütik Ian Sheperdson.

Majanduse kõige olulisem näitaja -tarbimine, mis moodustab USA sisemajanduse kogutoodangust kaks kolmandikku- andis segaseid signaale.

Hea uudisena ilmneb, et tarbijad tahavad ära kasutada 0-ja madala intressiga sõidu-ja veoautode liisinguvõimalust ning osade jaemüüjate allahindlusi.

Halb uudis oli aga paljude automüüjate kartus, et müüginäitajad kukuvad kivina pärast soodustuste lõppemist ning turism kannatab endiselt 11.septembri terrorirünnaku tõttu.

'Tarbimine, mis oktoobris ja novembris on küll veidi tõusnud, jääb enamuses ringkondades siiski kas allapoole vahetult 11.septembrile eelnenud taset või siis samale tasemele,' seisab raportis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing