Foorum: Kõige kasulikum on soodustada turismi Peterburist

29. november 2001, 11:39

Tallinna linnapea Tõnis Paltsi hinnangul on Peterburi turismiturg kiiresti kasvav ja suure potentsiaaliga.

Tallinn on keskendunud 4 piirkonnale: Soome, Rootsi, Vene, Läti. Kuigi kõige rohkem jätavad raha Eestisse rootslased, on investeeringud ühe turisti juurdetoomiseks tasuvamad soomlaste ja venelaste puhul. Näiteks Helsingisse jätab üks venelane rohkem raha kui rootslane.

Helsingis käib 300 000? 500 000 turisti Venemaalt. Helsingi on Paltsi sõnul vene tekkiva keskklassi unistus: ilusad majad, puhtad tänavad, bussi- ja rongisõidu kaugusel, sobib perepuhkuseks.

Tallinna miinuseks on, et tal ei ole lääneliku linna imidzhit. Samas vastukaaluks on meil pakkuda: nostalgia, võimalus suhelda vene keeles, odavam hinnatase, eriti teeninduses, Vanalinna kõrge arhitektuuriline väärtus.

Soomest tuleb Tallinna 2 mln turisti, Peterburg annab 40 000, mis on 50 korda vähem, järelikult saab seda lihtsate vahenditega muuta, ütles Palts.

Takistusteks pidas Palts, et meedia on kujundanud arvamuse, et venelastel ei ole Eestis turvaline ? antakse peksa. Samas puudub asjakohane info, transport on puudulikult välja arendatud, ent viimane paraneb iseenesest, kui tekib nõudlus. Keeruline on ka viisakord ja piiriületus, kuid mitte palju keerukam võrreldes Helsingiga.

Konkreetselt on Tallinnal praegu käsil jõulukampaania Peterburis. Paltsi sõnul tuleks korraldada ka ajakirjanike tutvustusreise ning arendada kontakte linnajuhtidega. 'Kaks korda olen Peterburi linnapeaga kohtunud,' ütles Palts.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing