Helsingi börs: HEX ligi 2%ga miinuses

29. november 2001, 15:23

Helsingi aktsiaturg on pärast eilset langust Ameerika turgudel languses. Helsingi börsi üldindeks HEX on langenud 1,91 protsendi võrra 7999,37 punktile.

Languse põhjuseks on Ameerika energeetikagigandi Enroni aktsia eilne kokkuvarisemine ja umbusk maailmamajanduse taastumisse lähiajal.

Nokia <GR#US.NOK> on langenud 2,64 protsendi võrra 25,09 euroni. Nokia teatas hommikul kahest GSM seadmete müügi tehingust: 60 miljoni dollari (1,06 mld krooni) suurusest tehingust Tai ettevõtte Advanced Info ServiceÞga <GR#US.ADVA.BK> ja tehingust Leedu OmnitelÞga.

Sonera <GR#US.SNRA> aktsia hind on langenud 1,41 protsendi võrra 5,59 euroni. Eile lõppes Sonera miljardi eurone aktsiaemisioon ja Sonera ametnikud peaksid andma teate emisiooni tulemuste kohta. Ühe maakleri sõnul spekuleeritakse selle üle, kas suuremad investorid hakkavad kasumeid välja võtma või mitte.

Kuna Enron tegutses paberimassi turul, siis kardetakse paberimassi hinna langemist juhul kui Enronile kuuluvad varad müüki paisatakse. Conventumi analüütik Hannu Nyman ei usu, et keegi proovib paberimassi hind alla suruda dumpinguga kuna paberimass ei rikne kiiresti.

Maailma suuruselt teise paberitootja Stora Enso <GR#US.SEO> aktsia on kukkunud 1,05 protsendi võrra 14,20 euroni. Suuruselt kolmas paberitootja UPM-Kymmene <GR#US.UPM> on kaotanud 2,23 protsenti oma väärtusest, aktsiaga kaubeldakse 37,30 euro tasemel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing