Ülo Toomsalu • 29. november 2001 kell 6:11

Estonian Airi Boeingul purunes mootoriosa

Lennufirma Estonian Airi tänavune tõsiseim intsident juhtus üleeile, kui lennukil Boeing 737-500 purunes Frankfurdist Tallinna startides mootori starter, mistõttu oli lennufirma sunnitud reisi ära jätma, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Starter purunes kohe pärast seda, kui lennuki mootorid väljalendamiseks käivitati,? lausus Estonian Airi asepresident Erki Urva. ?Kõik juhtus maa peal ja võin kinnitada, et millegi tõsisega tegu polnud, sest tehnilisi viperusi juhtub ikka ja kõigil firmadel.?

Estonian Airi lennundustehnika direktor Rait Kalda ütles, et ilmselt kiilus starter kinni ja seetõttu puruneski. ?Reisijatele see intsident mingit ohtu ei kujutanud,? sõnas ta.

Erki Urva kinnitusel tuli mootori tehnilise rikke tõttu reis ära jätta ning firma organiseeris reisijatele sihtpunkti jõudmiseks piletid teiste lennukompaniide lendudele, kuid nii mõnedki reisijad pidid Eestisse sõidu edasi lükkama.

Asepresident lükkas ümber väite, nagu oleks lennuki mootorist leegid välja käinud. ?Tulin ise just välismaalt ja mul oli vahemaandumine Frankfurdis. Lennukil polnud kuskil põlemisjälgi näha,? rääkis Urva.

Urva kinnitas, et lennud Frankfurti ja tagasi jätkuvad endiselt.

Tänavu on see esimene tõsisem Boeing 737-500ga juhtunud rike. Viimase intsidendi registreeris lennuamet 31. augustil, kui lennuki kapten katkestas Kopenhaagenist Tallinnasse lendama pidanud Boeingu väljaruleerimise stardiks ning lükkas lennu edasi järgmise hommikuni.

Lennu edasilükkamise põhjus oli selles, et mootori tühikäigul oli märgata mootorist väljuvate gaaside mõnevõrra suuremat helendust. Pärast kontrolli siiski hälbeid ei avastatud.

Hetkel kuum