Fantaasia uuestisünd

Mart Normet 30. november 2001, 00:00

Plaadikujunduse järgi võiks arvata, et see on Michael Jacksoni tribuutplaat, mis püüab ebaõiglast ja kurja maailma muusikaga paremaks muuta.

Kuulamisel osutub kunstnikutöö kunstiliseks liialduseks. ?An Ordinary Day In An Unusual Place? on pigem rõõmsakõlaline kui nuttev album.

US3 lõi edetabelid kinni ja südamed lahti 1993. aastal, kui ilmus Herbie Hancocki lool ?Cantaloupe Island? põhinev ?Cantaloop (Flip Fantasia)?. Siis oli must muusika valgele inimesele juba tuttav ? nii vägivaldne (Public Enemy, Ice-T jt) kui sõbralik (Arrested Development, PM Dawn jt).

US3 saab seostada pigem viimase suunaga, kui sedagi. Sest kuni käesoleva plaadini on nende (õigemini tema, Geoff Wilkinsoni) eesmärk olnud d?ässmuusika piiride laiendamine.

Värske album on US3 kolmas stuudioplaat. Eelmised kaks ilmusid ühe legendaarsema d?ässiplaadifirma Blue Note alt, mis seadis muusikale omad piirid. Seepärast valmis uus plaat märksa vabamas õhkkonnas.

Lood jagunevad sel peamiselt kaheks. Traditsioonilist US3 kõlapilti jätkavad palad räppar Michelob Wadelliga, kelle osaks jäi ka ühiskonnakriitiliste tekstide kirjutamine. US3 uut kõlapilti iseloomustavad aga särtsakad palad lauljatar Alison Crockettiga. Kõige enam meenutavad need inglise tantsumuusikaduo Propellerheadsi koostööd legendaarse walesi lauljatari Shirley Basseyga loos ?History Repeating?. Seda nii harmoonia kui laulmisviisi poolest. Truumateks näideteks on siin ?Let My Dreams Come True? ,?Why?? ja ?Get Out?.

Nagu aeg-ajalt ikka, juhtus ka seekord, et plaadi kõige igavam lugu valiti singliks. Nii et US3 uus plaat on võrratult parem kui selle esimene reklaamlauluke ?You Can?t Hold Me Down?, mis on keskmine koopia US3 eelmiste plaatide lugudest. Seepärast tuleb india rahvuspillid, kaasahaarav latiinorütm ja kõik muu hea, millest enne juttu, ise avastada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing