Ford koondab Ühendriikides tuhandeid töökohti

30. november 2001, 13:13

Ford Motor Company on lõpetamas oma tegevuse efektiivsuse analüüsimist Põhja- Ameerikas ning tõenäoliselt lõpeb see mitme tehase sulgemise ja tuhandete töötajate vallandamisega, kirjutab Financial Times.

Ettevõtte nõukogule detsembri keskel esitatava restruktureerimise kava põhimõtted kinnitati juba oktoobris, mil ettevõtet juhtis veel Jac Nassar, kelle koha nüüdseks on hõivanud ettevõtte asutaja Henry Fordi lapselapselaps Bill Ford.

Fordi selle aasta esimese üheksa kuu kahjum Põhja- Ameerikas oli 1,53 miljardit dollarit (27,1 mld krooni). Eelmisel aasta samal ajal teeniti 4,28 miljardit dollarit (75,8 miljardit krooni) kasumit.

Fordi Põhja- Ameerika operatsioonide juht Jim Padilla esitab oma soovitused nelja põhilise ala (juhtimiskulude, tootmisvõimsuse, tootearenduse ja kvaliteedi) kohta detsembri keskel. Analüüsi kokkuvõte esitatakse nõukogule jaanuaris.

Kokkuvõte peaks sisaldama otsust lõpetada ületunnitöö tehastes ning tõenäoliselt tuleb osad tehased ka sulgeda, mis toob kaasa 20% töötajate ehk 8000 inimese koondamise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing