Jalgrattaliit ei anna sponsorraha tagasi

30. november 2001, 10:05

Hoolimata jalgrattaliidu presidendi Siim Kallase soovist anda sponsortoetusena Tallinna Teede aktsiaseltsist saadud 500 000 krooni linnafirmale tagasi, ei kavatse rattaliidu juhatus seda teha, sest peab raha õiglaselt saaduks, kirjutab Postimees.

Jalgrattaliidu juhatus, kuhu kuuluvad teiste seas Tallinna endine linnapea Jüri Mõis ja Tartu linnapea Andrus Ansip, otsustas, et raha on saadud ausal teel ja kooskõlas hea tavaga ning pole mingisugust põhjust arutada sellest loobumist.

?Minu arvamus on, et raha tuleks tagasi kanda, kuigi juhatus otsustas teisiti,? lausus Kallas. ?Arvan, et seda raha ei tasuks vastu võtta seepärast, et sellega on kaasnenud vastastikused süüdistused, mis ei tule kasuks rattaliidu ja spordi mainele. Eriti halb on see, kui sponsorraha jagamist kasutatakse intriigide loomiseks ning poliitilistes ja isiklikes huvides.?

Jalgrattaliidu asepresident Jüri Mõis ütles eile, et ei näe mingit põhjust, miks tuleks rattaliidul firmale raha tagasi anda.

?See pole ju mingil kuritegelikul viisil saadud raha,? lausus ta. ?Avalikus sektoris polegi võimalik huvide konflikti vältida, sest igaüks peabki iseennast ja oma vaateid esindama. Lastehaigla juht peab võitlema, et raha rohkem lastehaiglale antaks, ning jalgrattaliidu juht, et rohkem jalgrattaliidule antaks.?

Mõis hinnangul ei oleks Palts pidanud linnafirma rahajagamisse sekkuma. ?Mingisugune kõrvalseisja tüüp tuleb räuskama, et on tehtud kole valesti ja halvasti,? lisas pealinna eksmeer. ?Linnapea ülesannete ei kuulu see, et käia vaatamas, kuhu ettevõtted tohivad sponsorraha anda ja kuhu mitte.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing