Liikluskindlustuse hinnad muutuvad

30. november 2001, 12:53

Liikluskindlustuse Fondi (LKF) Nõukogu kinnitas eile tuleva aasta minimaalsed riskipreemiad ja esitas need kinnitamiseks rahandusministeeriumile.

Liikluskindlustuse Fondi ettepanekul vähenevad mootorrataste, taksode ja vedukautode riskipreemiad, tõusevad aga busside ja traktorite preemiad.

Piirkondadest tõuseb riskipreemia 50 protsenti Kohtla-Järvel, ka Hiiumaal, Jõgeval ja Pärnumaal riskipreemia tõuseb. Langeb aga Tartumaal ja Ida-Virumaal. Praegusega enam-vähem samale tasemele jääb riskipreemia Tallinnas, Tartus ja Harjumaal.

Liikluskindlustuse Fond pakub välja ja rahandusministeeerium kinnitab minimaalsed riskipreemiad. Pärast seda, kui rahandusministeerium on riskipreemiad kinnitanud, on Lelumehe ütlust mööda pall kindlustusseltside käes. 'Nemad hindavad riskid üle ja kujundavad hinnalisa,' ütles LKF juhatuse liige Enno Lelumees.

Lelumeesi ütlust mööda on liikluskindlustuse hinnad tõusnud juba käesoleva aasta kolmandas kvartalis 2000. aasta tasemele. 'Teatavasti käesoleval aastal kindlustuse hinnad üldiselt langesid 15-20%,' ütles Lelumees. Väike hüpe liikluskindlustuse hindades toimus käesoleva aasta teises pooles seoses uue liikluskindlustuse seaduse kehtima hakkamisega 1. juulist.

LKF kujundab minimaalse riskipreemia võttes aluseks kahjukindlustuse statistika erinevates Eesti piirkondades.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing