Linn üritas Tallinna Teede erastamist nurjata

30. november 2001, 07:59

Teisipäeval kuulutatakse Tallinna Teede erastamise konkursi võitjaks Merko Ehitus, kuigi linna tippjuhtkond otsis viimase hetkeni põhjust erastamisprotsessi katkestamiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Me pole seni võitjat välja kuulutanud, kuna mitu advokaadibürood tegelesid võimaluste otsimisega, kuidas erastamiskonkurssi tühistada,? kinnitas Tallinna ettevõtlusameti kontsernipoliitika teenistuse direktor Charlie Viikberg. ?Paraku selgus, et see pole juriidiliselt võimalik, oleksime ennast lolliks teinud.?

Viikbergi sõnul oli linnal kahtlusi, et Tallinna Teede erastamiseks pakkumised teinud ettevõtted olid omavahel hinnas kokku leppinud. ?Kõik pakkumised tulid samasugused ja oodatust madalamad,? märkis ta. ?Aga need olid üksnes kahtlused, me ei süüdista kedagi.?

Eri allikate järgi on juba kevadest kõik märgid viidanud, et linn tahtis Tallinna Teede omanikuna näha hoopis AS Talterit. Selleks pandi enneolematult lühike, vaid kümnepäevane pakkumise esitamise tähtaeg. Osalemiseks oli tarvis nõukogu otsust, mida enamik võimalikest osalejatest ei oleks nii ruttu saanud.

Allikate väitel on ka varem korduvalt erastamiskonkurssi kallutatud, näiteks piirati varem konkurentsi kandideerija saja miljoni kroonise teedeehituse käibe nõudega, millele vastasid vaid üksikud ettevõtted. Linn poleks sel juhul praegustki hinda saanud.

Viikberg kinnitas, et linnal Talteri eelistust polnud ning konkursi tühistamise otsinguid selles ei peitu. ?Võitu suunati hoopis kellelegi teisele, kes oli samuti konkursil olemas,? ütles Viikberg. ?Konkursil olid kõik suuremad.?

Viikberg lisas, et 99protsendilise tõenäosusega kuulutatakse teisipäeval erastamise võitjaks Merko Ehitus. Viikberg võib ise linnavalitsuse töölt lahkumisest hoolimata pääseda Tallinna Autobussikoondise nõukokku, kuigi ta ise seda enda ambitsiooniks ei nimeta.

Abilinnapea Ivar Virkuse sõnul olnuks eile linnavara võõrandamise korra järgi esimene võimalus erastamisvõitja välja kuulutada, tulev teisipäev oleks aga viimane. ?Ma ei näe küll Merko võitjaks kuulutamisel takistusi,? lausus Virkus. ?On jõude, kes otsivad teid konkursi nurjamiseks, neid on ka meie majas,? kinnitas üks erastamise koordineerijaid Virkus. ?Mina ei tea, miks see võiks kasulik olla või kuidas see õnnestuks.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing