Patsiendid liisivad operatsioone

30. november 2001, 07:59

Kallite operatsioonide eest tasumisel muutub üha populaarsemaks järelmaks ? ainuüksi Hansapank on tänavu enam kui miljoni krooni eest võimaldanud liisida silmaoperatsioone ja hambaravi, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Liisinguta mina operatsiooni eest maksta ei suudakski,? tunnistas eile hommikul Tallinna kesklinnas asuvasse silmakliinikusse lõikusele läinud Evelin Moroz. Tema sõnul annab teadmine, et operatsioon rahapuudusel sooritamata ei jää, haigetele turvatunde. Neiu võttis liisingu aastaks ja maksab edaspidi järelmaksu 1500 krooni kuus, kuna tasus 23protsendilise sissemakse.

Silmakliiniku arst Kai Noor hindas järelmaksuga tasumist patsiendile mugavaks. ?Raha, mis operatsiooni eest välja käia tuleb, on suhteliselt suur. Paljudel ei ole ju seda kohe võtta,? märkis ta.

Noore sõnul kasutavad järelmaksu võimalust kõige aktiivsemalt üliõpilased. Operatsioonide eest saab tasuda ka järelmaksukaartidega. Kai Noor kinnitas, et patsient ei pea liisingu vormistamiseks panka minema, vaid kliinik ajab dokumendid tema eest korda. ?Minul läks asjaajamine väga kähku,? nentis Evelin Moroz, kes liisinguga maksmise võimalusest kuulis samas kliinikus operatsiooni läbi teinud sõbrannalt.

Hansapanga suhtekorralduse spetsialist Kristiina Tamberg ütles, et Hansapank on tänavu meditsiiniteenuste puhul liisingfinantseerimist võimaldanud ligi miljoni krooni eest. ?Tavaliselt lastakse ravida hambaid ja teha silmale laseroperatsioone,? ütles ta.

Ühispangal kümme lepet. Ühisliisingu jaoks on OÜ Silmalaser praegu ainuke meditsiiniteenuseid pakkuv partner. Silmalõikuseks on seni sõlmitud kümme liisingulepet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing