30. november 2001 kell 7:32

Sonera emissioon märgiti üle

Soome telekommunikatsioonigigant Sonera teatas eile tugevast huvist ühe miljardi eurose õiguste emissiooni vastu, mille eesmärgiks on firma võlakoormuse vähendamine, vahendab Dow Jones.

Õiguste vormis pakutud 370 983 408 uut aktsiat ehk 99,79% kõigist pakutud aktsiatest märgiti esmase pakkumise käigus.

81 mln aktsiat märgiti teises märkimisõiguste käigus, mis ületas teise märkimisõiguste käigus pakutavate aktsiate arvu.

Vastavalt emissiooni tulemustele ei pea emissiooni korraldajad ja allakirjutajad Goldman Sachs International ja Deutsche Bank AG London ning Nordea Securities ja Mandatum Co. lunastama märkimata jäänud aktsiaid.

Uute aktsiate hinnaks kujunes 2,70 eurot. Aktsionärid said märkida iga kahe olemasolnud aktsia eest ühe uue aktsia.

Vähem kui 800 000 aktsiat jäid saadavaks teises pakkumisvoorus.

Sonera ütles, et õiguste emissioonist peaks firma saama 1,004 miljardit eurot (15,71 mld eurot) enne teenustasusid. Sonera pakkumine tõstis firma uueks aktsiate arvuks kokku 1 115 301 729 aktsiat.

'Me oleme väga rahul õigustepakkumise eduga,' ütles firma juhatuse esimees Harri Koponen. 'Selle emissiooni tulemusena tugevneb Sonera rahaline olukord oluliselt ja Sonera on paremas positsioonis strateegia elluviimiseks.'

Reitinguagentuurid lubasid alandada Sonera krediidireitinguid juhul, kui firma ei kärbi agressiivselt võlakoormust. Sonera võlakoormus ulatus septembri lõpu seisuga 4,49 miljardi euroni (70,25 mld krooni) peamiselt tänu agressiivsele investeerimisele 3G projektidesse.

Sonera aktsia tõusis kolmapäeval Helsingi börsil 0,4% võrra 5,69 euroni.

Hetkel kuum