ET võtab lisatulu eratarbija taskust

Viktoria Korpan 03. detsember 2001, 00:00

1. jaanuaril tõuseb eratarbijale analoogtelefoni kuumakse 50 kroonilt 84 kroonile ja digitaaltelefoni kuumakse 75 kroonilt 98 kroonile. Kõneminuti hinnad jäävad samale tasemele. Äriklientidele pakutakse kahte paketti.

?Audiitorfirmalt Deloitte & Touche tellitud telefoniteenuse liitumis- ja kuutasude hinnaaudit näitas, et kulupõhine telefoniteenuse kuutasu koos käibemaksuga praegu on 147 krooni,? ütles Eesti Telefoni juhatuse liige Ahto Orav. ?Hinnatõus on tingitud seaduses sätestatud kulupõhisuse nõudest, kuid arvestades senist hinnakujundust ja klientide tarbimisharjumusi ei pea ettevõte võimalikuks tõsta kuutasu auditeeritud tasemele.?

Uuest aastast on kõik erakliendid automaatselt Kodupaketi kasutajad, ärikliendid aga Äripaketi kasutajad, kui nad ei ole detsembri jooksul valinud teisiti. ?Suurt pakettide vahetust ET ei prognoosi,? ütles Orav. ?Pluss- või Äripaketti on kasulik valida 20 000?30 000 erakliendil.?

Orava sõnul on Eesti Telefonil praegu üle 400 000 erakliendi, neist analoogtelefonide kasutajaid 120 000. Kui kõik need kliendid säilivad, teeniks ET hinnatõusust umbes 126 miljonit krooni. Kui palju lisatulu Eesti Telefon uutest hinnapakettidest ootab, ei soovinud Ahto Orav öelda. ?Börsiettevõtte tütarettevõttena ei saa ET prognoose avaldada, kuid loodame kahjumlikkust vähendada,? ütles ta.

Investeerimispanga Suprema analüüsiosakonna juhi Veikko Maripuu hinnangul mõjutab uus hinnakujundus Eesti Telekomi tulusid tervikuna positiivselt. ?Minutitariifide muutuse mõju on neutraalne, kuutasude tõstmine annab aga olulise efekti,? sõnas Maripuu.

Maripuu hinnangul võib uue hinnakujunduse efekt osutada Eesti Telekomi jaoks negatiivseks, kui telefonist loobujaid on kümnetes protsentides praegusest klientide arvust. ?Aga ma ei usu, et see juhtub,? sõnas ta.

ET konkurendi ASi Tele2 Eesti tegevdirektori Üllar Jaaksoo hinnangul teenib ET uuest hinnatõusust aastas üle 100 miljoni krooni lisatulu. ?Muidugi meil on väga raske konkureerida selliste keeruliste hinnaskeemide vastu, aga me peame nüüd olema nupukamad,? sõnas Jaaksoo.

ASi Uninet juhatuse esimehe Markus Nisula sõnul annab Eesti Telefoni kuutasude tõus tõuke lauatelefonist loobumiseks.

?Lühiajaliselt ehk nende käive tõusebki, aga mõni tarbija saab nende peale vihaseks ja kokkuvõttes mobiiltelefonide kasutajate arv suureneb ja lauatelefonikasutajate arv väheneb,? ütles Nisula.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing